Aktualności - OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS -MATEMATYKA.PLUS- 34 edycja. 8 listopada 2021r. WYNIKI!

8 listopada 2021r. 63 uczniów  z  kl: 3-8  oraz  LO  z Zespołu Szkół w Kietrzu przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpady Wiedzy Archimedes. Matematyka .Plus - 34 edycja.

Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi  przez 45 minut.  Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz rozwój zainteresowań matematycznych uczniów.  Rozbudzanie myślenia logicznego, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznychoraz  wytrwałości w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Wyniki będą dopiero w styczniu 2022r. Jednak w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy są zwyciężcami. Tylko najlepsi z najlepszych sięgną po tytuły laureatów.

Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata 4 punktów. Miano:
– laureata I stopnia z wyróżnieniem otrzyma uczeń z maksymalną liczbą 100 pkt.
– laureata I stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 96 pkt.
– laureata II stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 92 pkt.
– laureata III stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 88 pkt.
– laureata IV stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 84 pkt.
– laureata V stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 80 pkt

W tym roku laureatami konkursu zostali w większości uczniowie z  klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej. Z klas starszych szkoły podstawowej, laureata III st. otrzymała Alicja Wójcik z kl. 6a -88/100 pkt  oraz i Kamil Dudek z II LO laureat III st. -88/100 pkt i Paweł Gałenza  z II LO laureat V st-80/100 pkt.

W klasie 3a:

Karol Kwiatkowski - laureat III st. - 88/100 pkt

W klasie 3b:

laureat I st. -Maja Czornobaj i Dariusz Krechowicz- 96/100 pkt.

laureat II st - Filip Macyszyn i Mateusz Magdziasz - 92.100 pkt.

W klasie 4a:

laureaci I st - Lena Bednarz, Dominik Czarnecki, Martyna Sroka

Laureaci II, III i IV st - Tomasz Dąbkowski, Bartosz Gizicki, Mikołaj Gorzko.

W klasie 4b:

Laureaci I st - Aleksandra Bedryj, Nadia Buch, Julia Gawłowska, Jakub Łaba, Łucja Maryszczak, Filip Mazur, Aleksandra Szczucka.

Laureaci II, III i IV st - Igor Chruściel, Volodymyr Hnedko, Dawid Hołubiczko, Stanisław Piaskowy

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce. Podziękowania składam wychowawcom klas trzecich oraz nauczycielom matematyki,  jak również Rodzicom.

Do następnego roku!!!