Aktualności - " Poznajemy grzyby - unikniemy zatrucia".

  Jesień jest szczególnie urokliwa, to czas spacerów po lesie, zbierania grzybów i gromadzenia zapasów.  Chociaż corocznie przestrzega się przed zagrożeniami, każdego roku dochodzi do wielu zatruć grzybami, które często  kończá się śmiercią.

Wychodząc naprzeciw potrzebie edukacji w tym zakresie p. Genowefa Górecka wspólnie ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną z Głubczyc zorganizowała zajęcia pt. „ Poznasz grzyby – unikniesz zatrucia”. Zajęcia  pozwoliły uświadomić powagę zagrożenia i jego niezwykle przykrych konsekwencji. Uczniowie zapoznali się z budową grzybów, zasadami rozpoznawania i zbierania grzybów,  w tym szczególną uwagę skierowano na różnice grzybów jadalnych i trujących, które najczęściej są mylone. A  więc, kanię  czubajkę i muchomora  jadowitego;  borowika  szlachetnego i goryczaka żółciowego  oraz pieczarkę, gąskę zieloną  i muchomora sromotnikowego.

    Zapoznali się jakie  objawy świadczą o zatruciu grzybami i jak postępować w takich przypadkach.

    Dla wytrwałych i żądnych wiedzy została przygotowana wystawa w celu utrwalenia i poszerzenia poznanych wiadomości i umiejętności.

    Żywimy nadzieję, że zdobyta wiedza skłoni uczestników  spotkania do zbierania grzybów z zasadami bezpieczeństwa, a także z szacunkiem do przyrody.

   Uprzejmie dziękujemy paniom z Sanepidu za owocną współpracę  – za podzielenie się fachową wiedzą podczas edukacji naszych uczniów oraz rodzicom za zebranie świeżych okazów grzybów i

    przekazanie nam, które wzbogaciły prelekcję i prezentację multimedialną.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...