Aktualności - "Święto Drzewa"

      10 października wzięliśmy udział w ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji sadzenia drzew z okazji  Święta Drzewa. Uczniowie klasy IV „b” wraz z opiekunem Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody G. Górecką  posadzili drzewka pod bacznym okiem p. Karola Orawskiego przedstawiciela Koła Łowieckiego „Granica”. Podczas sadzenia drzewek towarzyszył nam p. Areg Gadachik.

W przeprowadzeniu akcji pomógł nam p. kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Kietrzu zaopatrując nas w sadzonki drzew. Obchody, tak naprawdę  rozpoczęły się tydzień wcześniej innymi  działaniami  ekologicznymi. Między innymi  odbył się konkurs plastyczny na plakat „Drzewo- Przyjaciel”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem odpowiedzieli na ogłoszony konkurs. Wykonali przepiękne prace, które zaskakiwały oryginalnością pomysłów i wyjątkowym wykonaniem. Prace zostały wyeksponowane i  bez wątpienia zdobią korytarz naszej  szkoły.

  Chcąc bardziej uwrażliwić społeczność szkolną na piękno przyrody oraz ukazać ogromne znaczenie drzew, lasów w życiu człowieka i środowiska przyrodniczego, uczennice kl. IV „b” zaprezentowały klasom IV – VI krótki referat. Ponadto zredagowaliśmy ulotki na wyżej wymieniony temat i rozdawaliśmy je uczniom. Była to również okazja do rozpoznawania drzew po kształtach liści, owocach, szyszkach i nasionach.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...