Aktualności - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września kolejny raz w naszej szkole  uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

Miała ona zachęcić do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób i zachęcić uczniów do zdrowej rywalizacji.

Przez kilka dni poprzedzających ten dzień, uczniowie przypominali sobie w czasie lekcji i w czasie przerw tabliczkę mnożenia w formie gier i zabaw.

Spośród uczniów poszczególnych klas wyłonieni zostali zwycięzcy tabliczki mnożenia. Korytarz szkolny udekorowany został "tabliczkowymi" plakatami i hasłami,

odbył się również konkurs plastyczny na maskotkę dnia - "Mądrą sowę".

Sporo emocji wywołała rywalizacja na mistrza tabliczki mnożenia podczas odpytywania mistrzów klasowych przy wszystkich uczniach klas 4 -7.

Szkolnymi mistrzami tabliczki mnożenia w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Wojciech Bielesz - klasa 4a

Tomasz Marek i Matylda Makarska - klasa 5a

Marcel  Kroczak - klasa 6c

Paweł Wierzchowiec - klasa 7b

Gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

W konkursie plastycznym na najlepszą "Mądrą sowę" wyróżniono cztery prace.

Gratulujemy!

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, medale jak również nagrody matematyczne.