Aktualności - ŚWIĘTO KSIĄŻEK

W związku z przypadającym 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, a także w nawiązaniu do obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książek uczniowie klasy Vc przygotowali program artystyczny. Podkreślili, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa obcowanie ze słowem pisanym.

Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób zaprezentowali scenki z książką w roli głównej. Z kolei reprezentanci klas IV-VI odczytali fragmenty nowości wydawniczych, które wywołały dość duże poruszenie wśród publiczności. Odpowiednio dobrane urywki, wzorowa interpretacja głosowa sprawiły, że zebrani w wielkim skupieniu wsłuchiwali się w perypetie bohaterów.

Na zakończenie dzieci wręczyły bukiet kwiatów i złożyły życzenia Pani Beacie Konopackiej z okazji Święta Bibliotekarza.

A oto galeria przyłapanych na czytaniu