Aktualności - Christmas songs

21 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród uczestnikom Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim pod nazwą „Christmas songs”.

Celem festiwalu było popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie talentu młodych wykonawców i prezentowanie go na forum szkoły.  Festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar muzyczny, w którym nie zabrakło popularnych kolęd oraz pastorałek takich jak: ‘We wish you a Merry Christmas’, ‘Merry Christmas Everyone’, Silent Night, ‘ Mary did you know’, ‘Jungle Bell rock’, ‘Someday at Christmas ‘ i wiele innych.

W kategorii soliści I miejsce zajęła Dorota Gronowicz z kl. VII c, II miejsce Kamila Katolik kl. VIII b a III miejsce Maja Maćko kl. IVA.

W kategorii zespoły: I miejsce zajęły Martyna Duda i Estera Mistrzak kl. VII A, II miejsce Natalia Bondarewicz i Wiktoria Wiktor kl. VIIIA i III miejsce Julia Burdzińska i Amelia Zwizło kl. IVA.

Jury przyznało również wyróżnienie dla Karoliny Wołoszyn, Amelii Panasińskiej oraz Zuzanny Matei z kl. IVA.

Gratulujemy!!!