Aktualności - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   13 marca w bibliotece szklnej odbyło sie uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Mam nadzieję, że razem z tą wizytą rozpocznie się nowy etap  pełen książkowych przygód.

Celem wizyty było rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Zwracaliśmy  również uwagę na poszanowanie książek i terminowe zwracanie wypożyczonych pozycji.  Celem zajęć  było również rozbudzenie u dzieci zamiłowania do czytania i wyrobienia nawyku na całe życie.  Wystarczy poświęcić 20 minut codziennie na  czytanie, aby rozbudzić  zapał do książek i trwałą potrzebę czytania. Głośne czytanie, bowiem rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnie i pamięć, dziecko nie ma później problemów z ortografią, czy stylistycznym budowaniem zdań. Dzisiejsze standardy wymagań oparte są przede wszystkim na rozumieniu treści. A więc czytanie jest drogą do lepszego wykształceni i lepszego życia. Głośne czytanie zapobiega uzależnieniom od telewizji czy komputera, przez co dziecko jest mniej agresywne, a oddaje się w krainę marzeń i fantazji jest przez to wyciszone i spokojne. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali wierszy recytowanych przez koleżanki z klasy IVa i IVb, następnie rozwiązywali zagadki i rebusy związne ze znajomością tytutów bajek i wierszy oraz ich bochaterów. Po złozeniu ślubowania każde dziecko otrzymało zakładke do książki. Książka, książka wszystko może!

Książka w życiu dopomoże!

Przecież żeby przestać pytać,

trzeba dużo książek czytać!

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...