Aktualności - Szkolny konkurs matematyczny dla klas 7

28 lutego 2019r odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 7 - "I co z tą matematyką?". Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi. Zdań było 6 w tym jedno z fizyki.

Konkurs był niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i analizy treści. Zadania były ciekawe, zmuszały do wysiłku umysłowego. Rozwiązywanie zadań jest świetną zabawą i przygodą z matematyką. Mistrza w rozwiązywaniu zadań tekstowych poznamy w terminie późniejszym.

Danuta Dwucet

Wyniki konkursu:

III miejsce Kamil Dudek - kl. 7b

Dwa I miejsca: Jakub Jabłoński i Piotr Szczucki - 24/30 pkt. Jakub i Piotr będą jeszcze walczyć o I miejsce, gdyż dogrywka  nie rozwiązała klasyfikacji miejsc.

Po trzecim podejściu rywalizacji -  I miejsce zdobył - Piotr Szczucki -kl.7b, II miejsce- Jakub Jabłoński - kl. 7b. Gratuluję!

Lekcje matematyki - rozwiązujemy zadania tekstowe. Pomoc koleżeńska i współpraca w grupie funkcjonuje  bardzo dobrze.