Aktualności - DARZ BÓR

10 grudnia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Koła Łowieckiego MUFLON w Głubczycach. Panowie - Zbigniew Wsiaki i Krystian Kaźmierczak zapoznali uczniów  klas I-III z pracą  myśliwego.

Pokazali trofea,  m. in. poroża leśnych mieszkańców,  opowiedzieli o ich zwyczajach, potrzebach oraz problemach.

Wręczyli dyplomy i nagrody książkowe najbardziej aktywnym zespołom klasowym w tegorocznej zbiórce karmy dla leśnych zwierząt.

Uczniowie klas I-III – z pomocą rodziców zgromadzili około 750 kg karmy  dla zwierząt - żołędzie, zboże, siano, warzywa …

Klasa II a - 273 kg

Klasa I a  - 165 kg

Klasa II b - 143 kg

Klasa I b - 125 kg

Pani Danuta Macewicz – wicedyrektor Szkoły podziękowała gościom za wieloletnią współpracę z naszą placówką.

Chętnie wybierzemy się z Myśliwymi  na wycieczkę, może las odkryje przed nami swoje tajemnice?