Aktualności - ,,Klasowy mistrz gry w warcaby"

 W dniach od 10.06.2019r. do 14.06.2019r. w świetlicy szkolnej odbywał się turniej ,, Mistrz gry w warcaby". W turnieju wzięli udział chętni uczniowie klas I - IV. Dlaczego warcaby?- jest to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie i mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw oraz radzenia sobie z wygraną i porażką. Gra ta jest bardzo popularna, można przy niej miło spędzić czas oraz nawiązać kontakt z rówieśnikami. Nauczyciele świetlicy zajęli się organizacją i czuwali nad przebiegiem turnieju.

Konkurs miał na celu wyłonienie MISTRZA GRY W WARCABY.

Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu. Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Mistrzowie otrzymali nagrodę rzeczową i dyplom.

Tytuł Mistrza zdobyli:

I,,a"- Julia Gawłowska

I,,b" - Jakub Łaba

I,,c"- Dominik Czarnecki

II,,a" - Szymon Kupina

II,,b" - Franciszek Oblicki

II,,c" - Hanna Dereń

III,,a" - Wojciech Balcer

IV - ,,c"  - Amelia Gandurska

IV,,d"- Kacper Damaske

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...