Aktualności - "Plastik? Rezygnuję. Redukcję. Segreguję."

W dniach 18-20 września odbyła się 27. Akcja Sprzątanie Świata - Polska. W tym roku hasłem przewodnim akcji było: "Plastik? Rezygnuję. Redukcję. Segreguję." Każdego roku w tych dniach sprzątaliśmy "swój" kawałek Polski, porządkując tereny przyszkolne. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, związaną z Covidem zmieniliśmy charakter naszej akcji. Zachęcamy uczniów wszystkich klas do zebrania jak największej ilości plastikowych nakrętek, przyniesienie ich do szkoły do wychowawcy. Następnie podczas lekcji wychowawczych wraz z nauczycielem zebrane nakrętki zanosimy do specjalnych pojemników w kształcie serc, ustawionych w naszym mieście. Kilka klas już wsypało swoje nakrętki do pojemników.

Ponadto podczas lekcji wychowawczych uczniowie zostali zapoznani z materiałami dotyczącymi redukcji i segregacji plastiku.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszej maturzystki Oli, która przygotowała fantastyczne ulotki i plakaty oraz uczniom klas o profilu biol- chem, którzy zajęli się rozpowszechnieniem akcji.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...