Aktualności - Festiwal Piosenki Angielskiej "ENGLISH SONG CONTEST"

"ENGLISH SONG CONTEST"

13 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej pod nazwą „English Song Contest” dla uczniów klas III-VII.  Celem festiwalu było popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie talentu młodych wykonawców i prezentowanie go na forum szkoły. Festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzi wykonawcy zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar muzyczny, w którym nie zabrakło kultowych utworów z lat 90 takich jak utwór zespołu Modern Talking, ballad oraz utworów rapowanych. Wykonawcy prezentowali swoje umiejętności solo, w duetach a nawet w zespołach. Każde wykonanie wymagało od uczniów sporego zaangażowania i wkładu pracy, aby ich prezentacje wypadły tak znakomicie. I miejsce zajęli ex aequo Dorota Gronowicz z klasy VIc za wykonanie utworu ‘Rise Like A Phoenix’ oraz zespół uczniów klasy III d, który zaprezentował niezapomniany hit Michaela Jacksona ‘We’re the World’. Miejsce drugie przypadło Karolinie Czyżewskiej z klasy Va, która zaśpiewała piosenkę  znanej wokalistki Margaret ‘Heartbeat‘. Trzecie miejsce zajęły ex aequo uczennice klas VII: Natalia Bondarewicz za interpretację utworu Bena Kinga ‘Stand by me‘ oraz Kamila Katolik prezentująca ’ City of stars’ z filmu La La Land‘ . Jury w składzie: Barbara Orjan, Nina Balcer-Maćko, Honorata Bondarewicz i Ewelina Czarnecka przyznało również dwa wyróżnienia dla Pawła Gałenzy z klasy VI c, który przepięknie wykonał rapowany utwór zespołu Gorilla oraz dla Agaty Gawrońskiej za kultowe ‘You’re my heart, you’re my soul’ zespołu Modern Talking. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowo-wokalnych sukcesów.

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...