Aktualności - Bezpieczne grzybobranie

Jesień to idealny czas na grzybobranie. Deszcz i duża wilgotność powietrza powodują prawdziwy wysyp grzybów, więc wybierając się do lasu w październiku, można liczyć na doskonałe zbiory.

O czym pamiętać w czasie grzybobrania, żeby nie narazić się na niebezpieczeństwo? To wiedzą doskonale uczniowie klas III c i III d, którzy na ostatnich zajęciach podekscytowani odkrywali kolejne tajemnice z królestwa grzybów. Przeglądając atlasy dla grzybiarzy, dzieci poznały różne gatunki grzybów oraz ich przeznaczenie i nauczyły się odróżniać grzyby jadalne od trujących. Trzecioklasiści przygotowali także wydzierankowe podobizny swoich ulubionych grzybów.

Punktem kulminacyjnym przygotowań do tegorocznego grzybobrania była prelekcja wygłoszona przez panią Genowefę Górecką, nauczycielkę przyrody w klasach IV-VIII. W czasie pogadanki uczniowie poznali budowę grzyba, dowiedzieli się, czym różnią się od siebie poszczególne – również te rzadziej spotykane – gatunki grzybów, dowiedzieli się, gdzie szukać konkretnych gatunków grzybów oraz jakich reguł przestrzegać podczas bezpiecznego grzybobrania. Obejrzeli także wystawę "Poznajemy grzyby – unikniemy zatrucia".

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...