Aktualności - Dzień Kultury Amerykańskiej

Dnia 13 października 2021 r w Zespole Szkół w Kietrzu odbył się „Dzień Kultury Amerykańskiej”.

Event został zorganizowany w ramach projektu: „English Through Culture”. Głównym celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów i nauczycieli na temat Stanów Zjednoczonych, a także rozwijanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w konkursach, mieli możliwość zaprezentowania zdolności plastyczno-manualnych, a także obejrzenia ciekawej wystawy w bibliotece szkolnej, przygotowanej z pomocą Pani Ewy Janczury – współorganizatora tegorocznego eventu.

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki konkursów:

I miejsce w indywidualnym konkursie wiedzy o USA zdobył Samuel Śliwiński- Kadhem – uczeń klasy I LO

II miejsce ex aequo zajęli uczniowie klasy 8b: Bartosz Czechowicz oraz Dawid Kutscha

Miejsce III zdobył uczeń klasy II LO - Kamil Dudek

W konkursie międzyklasowym wiedzy o Stanach Zjednoczonych zwyciężyła klasa 8 (reprezentowana przez Bartosza Czechowicza oraz Dawidę Kutscha)

II miejsce – klasa 7a (Bartosz Bator, Kuba Kamiński)

III miejsce klasa 8a (Bartosz Wybraniec, Michał Durda)

Zwycięzcą konkursu na najciekawszy plakat został Nikodem Hołda uczeń kasy 5b. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała także Natalia Skibińska- uczennica klasy 5a

Zwycięzcą konkursu na najszybszego pożeracza doughnutów” został Bartosz Bardl.

Zwyciężczynią konkursu na najciekawsze przebranie została Mickey Mouse – Maja Pawelec – uczennica klasy 8b

Przesyłamy pozdrowienia dla „Banana King’ – Bartosza Czechowicza – za odwagę i pomysłowość:)

Wiedzę o USA udało nam się również sprawdzić wśród kilkoro nauczycieli. Zwycięskim okazał się dyrektorski team: Pani Anna Wierzchowiec-Ludwikowska oraz Pan Artur Rojek.

II miejsce przypadło Pani Agacie Mormul. III miejsce zdobył Pan Jacek Macewicz

Serdecznie gratulujemy!!!