Aktualności - Noc Kultury w Opolu

Niezwykła  Noc Kultury w Opolu

29 czerwca uczniowie klasy IIId na zaproszenie  TVP3 Opole pojechali na warsztaty i nocne zwiedzanie telewizji.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od seansu w kinie Helios, następnie poszliśmy na przepyszne naleśniki do Naleśnikarni Grabówka. Wszystkim bardzo smakowała taka słodka i bardzo smaczna kolacja J

Po mile spędzonym czasie  i odpoczynku wzięliśmy udział w  grze miejskiej   WYBIERAM POLSKĘ.

Gra prowadzona była w centrum Opola, gdzie znajdowało się 10 miejsc związanych z ruchem polskim

 w międzywojennym mieście, a w nich odbywały się spotkania z bohaterami tamtych czasów. Na każdym stanowisku  czekały na graczy różne  zadania do wykonania. Jednym z nich było m.in: zaśpiewanie pieśni z zespołem ludowym, przeczytanie zdań poprawna polszczyzną czy przejście po gibbonie. Wszystkie zadania były bardzo interesujące. Bardzo nam się podobała ta miejska gra.

Kiedy już nastał wieczór przyszedł czas na spotkanie w TVP3 .

Podczas tego spotkania poznaliśmy  kulisy produkcji telewizyjnej i spotkaliśmy się z dziennikarzami TVP 3 przy pracy. Każdy z nas miał możliwość wcielenia się w prezentera i  przedstawić przed kamerami aktualności sportowe, pogodę, najnowsze nowinki z życia gwiazd czy nawet reklamę. Wszyscy również zobaczyliśmy na czym polega praca operatora kamer. Bardzo dziękujemy TVP3 Opole za gościnę i za bardzo miły i niezapomniany wieczór.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...