Aktualności - Pasowanie na "Świetlika"

Zgodnie z tradycją świetlicy 24 listopada 2016 r. odbyło się kolejne, uroczyste Pasowanie na „Świetlika”. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona Świetlików. Jednak zanim to nastąpiło pierwszoklasiści brali udział w odgadywaniu zagadek związanych ze zdrowiem; w zgadywaniu tytułów bajek; w rozwiązywaniu rebusów.

Uczniowie musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód, odpowiadali na pytania związane z regulaminem świetlicy tzn.: jak należy zachowywać się przebywając w świetlicy. Dzieci przeszły próbę smaku, zaśpiewały piosenkę dotyczącą szkoły i złożyły honorową przysięgę:

                    Ja świetlik od dziś świecący przykładem
                                        ślubuję:
                    Być dobrym, na co dzień i od święta
                    O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać,
                    Szanować gry i zabawki, zjadać całe obiadki,
                    Pani słuchać, zgodnie się bawić, nie psocić,
                    Nie hałasować, innymi się opiekować.

Następnie na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali z rąk Pani wicedyrektor Bożeny Wilk upominki wykonane przez nauczycielki świetlicy. Cała impreza przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze, przeprowadzona przez Panią Ewelinę Wojcik.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...