Aktualności - Edukacja ekologiczna w Kietrzu

Dnia 12 listopada 2019r., z inicjatywy prezesa kietrzańskiego Hydrokanu, w Szkole Podstawowej w Kietrzu przy ul. Głowackiego 37 miały miejsce prezentacja edukacyjna i wystawa ekologiczna Fundacji PlasticsEurope Polska pt. "Od selektywnej zbiórki; Poprzez recykling do nowych wyrobów; Opakowanie - nie śmieć!". Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych oraz wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców i zwiększenie ilości selektywnie zbieranych odpadów. Uczestnicy wykładów poznali zalety selektywnego gromadzenia śmieci, dowiedzieli się jak unikać nadmiernego produkowania odpadów, jak przebiega proces recyklingu selektywnie zgromadzinych odpadów z tworzyw sztucznych i ich ponownego wykorzystania.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...