Aktualności - Dni z Norwidem

Za nami Dni z Norwidem. Pełne wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi, intensywnie przeżywane i traktowane z należytą uwagą. Pierwszy dzień to spektakl pt. „Jeszcze słowo” i fenomenalny występ aktora Teatru Nowego w Łodzi Dariusza Kowalskiego, który wiersze C.K. Norwida recytował przy wtórze liry korbowej. Zagrał na niej po mistrzowsku prof. Joachim Mencel, wykładowca w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Dzień drugi to wykład dr. Alfreda Wolnego – pedagoga i krytyka teatralnego, który przybliżył nam postać romantycznego poety. W trzecim dniu mieliśmy okazję zobaczyć film dokumentalny na temat powstawania spektaklu pt. „Powrót Norwida” w reż. Tomasza A. Żaka oraz wysłuchać wielu jego mądrych słów.

Wszystkie spotkania poszerzyły naszą wiedzę na temat Norwida, pozwoliły nam wsłuchać się w rytm jego wierszy i zobaczyć ich bogactwo. Trzy dni spędziliśmy razem: Norwid i licealiści, Norwid i szanowni goście: przedstawiciele Tkalni: pan dyrektor Michał Fita, pan Jerzy Dębina, pani Marzena Pawęska, Norwid i mieszkańcy Kietrza. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Janickiemu, który darzy naszą szkołę bezinteresowną przyjaźnią i wspierał nas w organizacji tego literackiego święta. Byliśmy razem, a jeśli w naszych głowach pozostało z tych spotkań tylko jedno zdanie, jeden wiersz lub jego fragment, warto było. Słowo Norwida żyje.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...