Aktualności - Poranek czytelniczy

30 listopada 2016 roku lekcje języka polskiego w klasach IV-VI miały nieco odmienny charakter, gdyż uczniowie nie przynieśli podręczników i zeszytów tylko… swoje ulubione książki. Zarówno te, które czytali im rodzice i tu najpopularniejsza okazała się seria książeczek o przygodach sympatycznego żółwia Franklina, jak i te które przeczytali samodzielnie.

Nie zabrakło książek o perypetiach Mikołajka, Koszmarnego Karolka, Cwaniaczka, Hani Humorek czy też najpopularniejszego czarodzieja – Harry’ego Pottera. Uczniowie prezentowali przed kolegami i koleżankami wybrane fragmenty, zachęcając w ten sposób do zapoznania się z całością utworu. Odbyły się również pogadanki na temat korzyści płynących z codziennego obcowania ze słowem pisanym, bo przecież „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. 

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...