Aktualności - Szlachetna Paczka 2017

Zbliżające  się święta Bożego Narodzenia  to doskonała okazja, aby wznieść się ponad własne sprawy i spróbować pomóc rodzinom i osobom w potrzebie.


Szlachetna Paczka – pod tą nazwą trwa akcja, w ramach której wiele potrzebujących rodzin co roku przed świętami Bożego Narodzenia otrzymuje pomoc, która niejednokrotnie jest dla nich początkiem zmian na lepsze.


W tym roku, po raz pierwszy w Kietrzu my - zuchy i harcerze włączyliśmy się do tej akcji. Zadań było wiele. Najpierw wybraliśmy rodzinę, której chcielismy pomóc. Następnie mając listę najpotrzebniejszych rzeczy, jakie potrzebuje pan Jerzy, ogłosiliśmy zbiórkę  w naszej szkole. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy różnorodne produkty, takie jak  żywność czy produkty chemiczne, ale także pościel, kołdrę, koce i ręczniki. Nie zabrakło również maszynki do golenia oraz męskich kosmetyków o których marzył pan Jerzy.


Podczas zbiórek segregowaliśmy produkty, tworzylismy ozdobny papier, a także zrobiliśmy  bożonarodzeniowe kartki z życzeniami  dla pana Jerzego na te nadchodzące święta.
Dzięki pomocy  kolegów i koleżanek z naszej szkoły udało nam się przygotować aż 16  paczek !!!


WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ  Z NAMI DO AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I PRZESYŁAMY BUZIAKI :*

 

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...