Aktualności - Edukacja w terenie

21 września uczniowie klasy 7 „b” wraz w wychowawczynią i Panią Eweliną Wójcik udali się rowerem na zajęcia terenowe na trasie Kietrz – Góra Gipsowa – Wysypisko śmieci – Rozumice – Dzierżysław.

Realizując ścieżkę dydaktyczną uczniowie kształtowali umiejętność czytania mapy, orientacji w terenie, określania kierunków geograficznych. Poznawali walory przyrodnicze jak i skutki negatywnej działalności człowieka.

Pierwszym przystankiem w trakcie wycieczki był rezerwat „Góra Gipsowa”. Tutaj była okazja, by zapoznać się z historią, celowości powstania, położeniem tej formy ochrony przyrody, składem gatunkowym występujących tu roślin i ich przystosowaniem do specyficznych warunków siedliskowych.

Wyjątkowym i niezapomnianym widokiem były piękne fioletowo kwitnące zimowity jesienne.

Kolejnym przystankiem na trasie było niechlubne miejsce naszej gminy – „Wysypisko śmieci”. W tym miejscu uczestnicy wycieczki zobaczyli i poczuli efekty tworzenia bardzo dużej ilości śmieci i zrozumieli naglącą potrzebę segregacji i redukcji odpadów.

W ramach kontynuacji wrześniowej akcji „ Sprzątanie Świata” w domku myśliwskim odbyło się spotkanie z Panem Karolem Orawskim. W trakcie tego spotkania uczniowie uświadomili sobie jak wielki problem stanowi dla przyrody, zwierząt odpady z tworzyw sztucznych. W drugiej części spotkania dzięki uprzejmości Zarządu Koła Łowieckiego odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka dostarczyła głębokich i niezapomnianych przeżyć i wyrobiła poczucie piękna. Rozwijała lokalny patriotyzm, zdolność obserwacji i wyciągania wniosków. Ponadto wycieczka miała walory zdrowotne z pewności wpłynęła na poprawę stanu fizycznego ale także psychicznego odprężenia uczniów.

Zachęcamy wszystkich do aktywnych form wypoczynku.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...