Aktualności - CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypadający na 2 kwietnia klasa III c postanowiła świętować w towarzystwie przedszkolaków. Biorący udział w innowacji KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM uczniowie 17 kwietnia odwiedzili grupę przedszkolną Słoneczka.

Przygotowania do wizyty u młodszych kolegów trwały od kilku tygodni. Tematem przewodnim miało być oczywiście czytanie. Trzecioklasiści zaczęli od wyboru historii, którą chcieliby przedstawić maluchom – padło na lubianą przez wszystkich "Złotowłosą i niedźwiadki". Z pomocą wychowawczyni Haliny Szlachcic przygotowali również konspekt zajęć dla przedszkolaków i wykonali rekwizyty i pomoce. Maluchy zachwycone niespodziewaną wizytą z uwagą wsłuchiwały się w bajkę czytaną przez uczniów III c i chętnie uczestniczyły w zaplanowanych przez nich zabawach: ustalaniu kolejności wydarzeń przy użyciu obrazków, odpowiadaniu na pytania, rozwiązywaniu zagadek. Entuzjazm i u młodszych, i u starszych dzieci wzbudziło wspólne robienie zakładek do książki w kształcie misia. Dla trzecioklasistów współpraca okazała się zarówno lekcją cierpliwości, jak i powodem ogromnej radości i satysfakcji.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...