Aktualności -

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Świeto to ustanowilo w 1995r. UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Miedzynarodowej Unii Wydawców.

Celem Światowego Dnia Ksiązki i Praw Autorskich jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrona własności intelektualnej.

Tego dnia zachecalismy wszystkich, którzy lubią czytać książki, by podzielili sie ze swoimi przyjaciółmi fascynującymi książkami, zorganizowli wspólne głośne czytanie lub koleżeńską wymianę książek. A osoby, które nie czytają zbyt wiele zachęcaliśmt do tego , by poprosiły czytających kolegów o polecenie jakiejś ciekawej książki.

Uczniowie mogli podjąć wezwania:

1. Polecić na Facebooku lub innym portalu społecznościowym swoim znajomym najciekawszą książkę, którą ostatnio czytali.
  2. Poprosić przyjaciół, by oni również polecili im coś ciekawego do przeczytania.
  3. Przeczytać coś na głos rodzeństwu, rodzicom , dziadkom lub innym członkom rodziny.
  4. Zabrać ksiązkę na  plac zabaw, podwórko, czy do parku i czytać