Aktualności - Konkurs geograficzny " Jakie to miejsce"

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ NIE MA CZASU NA NUDĘ. SYSTEMATYCZNIE PRZEPROWADZANE SĄ ZAJĘCIA PLASTYCZNE, GRY I ZABAWY RUCHOWE, QUIZY ORAZ ZABAWY INTEGRUJĄCE GRUPĘ.

W ORGANIZOWANIU ZAJĘĆ UWZGLĘDNIAMY ZAINTERESOWANIA ORAZ POMYSŁY DZIECI.

ABY ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ PRACY W ŚWIETLICY OPRACOWAŁYŚMY ZASADY CAŁOROCZNEGO KONKURSU ŚWIETLICOWEGO:

. JESTEM DOBRYM KOLEGĄ

. AKTYWNIE UCZESTNICZĘ W ZAJĘCIACH

. DBAM O PORZĄDEK

. DZIEŃ JABŁKA

. TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE

. DZIEŃ KSIĄŻKI - ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z KSIĄŻKĄ

. PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

KONKURS WIEDZY NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

. CIEKAWA KARTKA ŚWIĄTECZNA

. TURNIEJ WARCABOWY  WYŁANIAJĄCY - MISTRZA WARCAB

NOWOŚCIĄ JEST ŚWIETLICOWY OMNIBUSIK - CZYLI COMIESIĘCZNY KONKURS WIEDZY PODSTAWOWEJ Z WYBRANEGO PRZEDMIOTU.

W LISTOPADAZIE BĘDZIE TO GEOGRAFIA.

QUIZ PRZEZNACZONY JEST DLAUCZNIÓW KLAS IV-VI. KAŻDY UCZEŃ MOŻE ZDOBYĆ OCENĘ CZĄSTKOWĄ Z DANEGO PRZEDMIOTU, WARUNKIEM JEST TYLKO PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ NA TRZY PYTANIA.

. DLA NAJMŁODSZYCH CIEKAWOSTKĄ JEST KONKURS PLASTYCZNY - w KOLORZE BIAŁO- CZERWONYM

. BĘDĄ TAKŻE WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

. SZLACHETNA PACZKA PRZY WSPÓŁPRACY Z ZUCHAMI I HARCERZAMI

NOWOŚCIĄ JEST RÓWNIEŻ KONKURS - JAKIE TO MIEJSCE - CZYLI PODRÓŻE Z LEGENDĄ

PREZENTUJEMY NA BIEŻĄCO GALERIE PRAC DZIECI.

 

...........................................................................................................................................................................................................................................................................

Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon. W tym dniu zorganizowany został dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały udział w przygotowanych przez nauczycieli świetlicy wróżbach, które „przepowiadały” bliższą lub dalszą przyszłość. Były magiczne kubeczki, buty, kostki szczęścia i oczywiście przekłuwanie serca z imieniem wybranka i wiele innych wróżb. Było bardzo miło i wesoło. Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. Spotkanie  andrzejkowe uatrakcyjniła wizyta dwóch dobrtch wróżek i czarownicy.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................

Obraz znaleziony dla: obrazek z misiem

     Dzień Pluszowego Misia

             25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek , moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”.  

             Światowy Dzień Pluszowego Misia, to święto ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku. Na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Miś Teda”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.      

               W świetlicy pluszowy miś królował w piątek 23 listopada. Uczniowie w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu panie przygotowały wiele atrakcji. Na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie opowiadały o swoich misiach, mówiły z jakich są bajek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, wesoło bawiły się przy piosenkach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom degustacja miodu z ciasteczkiem – przysmaku każdego misia. Nie zabrakło w tym dniu również atrakcji dla pań – rysowanie misia z zasłoniętymi oczyma.

             

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

    11 listopada święto Polski

 

                                                                  ” Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:

                                                                         wspólna mowa , wspólna ziemia

                                                                                    i wspólna pamięć”

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zajęcia z dziećmi w świetlicy poświęcone były Polsce i symbolom narodowym, aby każdy uczeń pamiętał kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. Barwy narodowe, godło, postać Józefa Piłsudskiego , odśpiewany hymn podkreśliły patriotyczny charakter zajęć.

                                                          

 

                                                          

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

                                                              Polskie legendy

 

W związku z przypadającą setną rocznicę odzyskania niepodległości nauczyciele świetlicy zapoznali uczniów klas młodszych z legendą o powstaniu państwa polskiego. Mali uczniowie poznali historię o tym jak trzej bracia Lech, Czech i Rus po wspólnym polowaniu rozdzielili się i każdy z nich poszedł w inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie swojego państwa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy. Poznały nazwy pierwszej i kolejnych stolic Polski. Odpowiadały na pytania dotyczące jej treści oraz naszych symboli narodowych. Bardzo dobrze omówiły wygląd godła. Świetnie poradziły sobie kolorując godło i wykonując polskie flagi.

        

        

     

...............................................................................................................................................................................................................................................................................

                                       Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

 

20 listopada w świetlicy obchodziliśmy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka, nazywany światową konstytucją praw dziecka. Z tej okazji powstała gazetka wykonana przez uczniów przy pomocy nauczycieli świetlicy . Uczniowie klas starszych wykonali plakat oraz prace plastyczne ilustrując miejsca, w których czują się bezpiecznie. Przedstawiali sytuacje, które należałoby zmienić lub poprawić, aby było bezpiecznie. W ciekawy sposób wypowiadali się na pytanie „Do czego mam prawo jako dziecko”. Potrafili ocenić i wyróżnić prawa, które są dla nich najważniejsze. Młodsi uczniowie wzięli udział w artystycznych warsztatach w czasie, których kolorowali obrazki z prawami dziecka w roli głównej. Zajęcia zakończyły się malowaniem twarzy farbą w kolorze niebieskim oraz wspólną zabawą.

     

    

   

   

................................................................................................................................................................................................................................................................................


Aktualności - świetlica

Rozstrzygnięcie konkursu "W kolorze biało-czerwonym"

16 listopada 2018 w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM" organizowanego przez nauczycieli świetlicy.

Celem konkursu było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny, zaangażowanie uczniów w promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy
i kreatywny oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Wszyscy uczniowie wlożyli wiele starań w wykonanie swoich dzieł. Było wiele ciekawych, pięknie wykonanych  prac. Ich talent dostrzegło także jury i wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęli :

Lena Bednarz kl. Ia, Łucja Malinowska IIa, Szymon Kupina IIa,  Alicja Wójcik IIIa, Błażej Gawroński Ic

II miejsce zajęli :

Dominik Czarnecki Ic, Dawid Hołubiczko Ib, Natalia Skibińska IIb, Tomek Oblicki II b

III miejsce zajęli:

Ksawery Duda Ia, Nikodem Hołda IIc, Lena Kantor IIb

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Krechowiecki Ib, Milena Wąchała Ib, Emilia Dominik IIc, Cezary Trzciński IIIa

Laureatów nagrodzono dyplomami oraz drobnymi upominkami.

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zdolnosci. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów artystycznych i twórczych.

      

Konkurs "W kolorze biało-czerwonym"

6 listopada uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem przystąpili do konkursu plastycznego "W kolorze biało-czerwonym". Uczestników było wielu i każdy z nich wykonał pracę według własnego pomysłu. Teraz tylko pozostało czekać na wyniki, a te zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki. 

Serdecznie zapraszamy  uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym :)

Regulamin konkursu plastycznego dla klas I – III
„W kolorze Biało - Czerwonym"

1. Założenia organizacyjne
- Termin przeprowadzenia konkursu – wtorek 06.11.2018 r. godz 8:50
- Konkurs adresowany jest do uczniów klas I - III. 
- Termin zgłoszeń (u wychowawcy) do 30 października
- Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją jego postanowień i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

2. Cele konkursu:
- kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny,
- zaangażowanie uczniów w promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy i kreatywny, 
-rozwijanie zdolności plastycznych.

3.Przebieg konkursu:
- Pracę na podany wcześniej temat „W kolorze Biało – Czerwonym” uczestnicy konkursu będą wykonywać własnoręcznie w świetlicy szkolnej.
- Czas pracy 45 min
- Uczniowie zgłoszeni do konkursu przychodzą do świetlicy z kartką z bloku technicznego format A3 lub A4 i z własnym zestawem przyborów do rysowania. 
- Przybory dozwolone w konkursie to: każdy rodzaj kredek i mazaki.

4.Wymagania dotyczące prac:
- W konkursie oceniane będą prace plastyczne ukazujące interpretację tytułu
„W kolorze Biało – Czerwonym”. 
- Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. 
- Prace konkursowe mogą zostać opublikowane na stronie internetowej.

5. Jury Konkursu i kryteria oceny:
- Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze oceny Jury Konkursu, powołanego przez Organizatora.
- Każda praca plastyczna zgłoszona do Konkursu będzie rozpatrywana indywidualnie. 
- Członkowie Jury Konkursu przy ocenie prac wezmą pod uwagę następujące kryteria:
- zgodność pracy z tematyką Konkursu,
- oryginalne podejście do podjętej tematyki
- estetykę wykonania pracy.

• Termin ogłoszenie wyników oraz wręczenia nagród nastąpi nie później niż 7 dni po zakończonym konkursie.

Organizatorami konkursu są wychowawcy świetlicy

Pasowanie na świetlika

 W dniu 30 X 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona świetlików. Stało się tak za sprawą uroczystości Pasowania na świetlika, podczas której pierwszoklasiści mogli wykazać się między innymi wiedzą w trakcie zadawanych zagadek.

Umiejętności ruchowe dzieci sprawdzone zostały podczas toru przeszkód. Kolejnym zadaniem do wykonania było wypowiedzenie przez uczniów trudnych i skomplikowanych słów. Pierwszaki wykazały się również znajomością regulaminu świetlicowego oraz zasad w nim panujących. Zbliżając się do końca imprezy przeprowadzona została próba smaku, podczas której dzieci tylko za pomocą zysłu smaku odgadywały, jakie owoce lub warzywa podano im do degustacji.   Na zakończenie  uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali z rąk Pani wicedyrektor Jolanty Wojnarskiej dyplomy oraz upominki wykonane przez nauczycieli świetlicy. Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Jesiennie w świetlicy

Do naszej świetlicy zagościła jesień, a z nią gwar i zabawa. Zainspirowane piękną prawdziwie polską złotą jesienią dzieci stworzyły mieniące się kolorami prace plastyczne i techniczne. Do wielu z nich wykorzystały przyniesione przez jesień dary: kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Stworzone przez nas portrety Pani Jesieni podziwiać można na świetlicowych gazetkach. Wspólnie z paniami uczniowie obserwowali zachodzące w przyrodzie zmiany: poznawali charakterystyczne cechy jesieni, dowiedzieli się, jak do tej pory roku przygotowują się zwierzęta, utrwalili nazwy ptaków i żyjących w lasach zwierząt oraz poznali zasady ich dokarmia, z pomocą nauczycielek stworzyli zbiór zasad bezpiecznego grzybobrania. Słuchali również wierszy i opowiadań, których bohaterką jest Pani Jesień. Wielką frajdą były dla nich przygotowane przez wychowawców łamigłówki, gry i zabawy, których tematem przewodnim był różnorodny świat przyrody.

 

Dzień Jabłka

28 września w świetlicy obchodziliśmy przypadający na ten Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji panie przygotowały dla dzieci szereg atrakcji. Uczniowie poznali budowę jabłka oraz korzyści płynące z jedzenia tego owocu. Wspólnie stworzyli gazetkę promującą tą zdrową przekąskę. Wymyślili również mnóstwo ciekawych przepisów na wykorzystanie jej w kuchni. Wzięli także udział w artystycznych warsztatach, w czasie których przygotowali prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.


................................................................................................................................................................................................................................................................

  

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...