♠ ♣ ♥ ♦
WITAJ SZKOŁO!!!

"Za nami wakacje, wakacje, wakacje już, przed nami rok szkolny tuż.
Za nami wędrówek, wędrówek czar, przed nami klasowy gwar..."
Początek roku szkolnego to ważna data w kalendarzu każdego dziecka - ucznia, a w szczególności dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swój pierwszy etap edukacji.
3 września 2018 roku rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny. W naszej klasie jest 18 uczniów:
8 dziewczynek i 10 chłopców.
Dziewczynki: Milena Dąbrowska, Emilia Kozakiewicz, Kamila Dudar, Klaudia Kuriata, Julia Przewoźna,
Julia Sobola, Adriana Śmigowska, Milena Zaręba
Chłopcy: Dominik Czarnecki, Tomasz Dąbkowski, Tomasz Duda, Bartosz Gizicki, Błażej Gawroński,
Michał Katolik, Jakub Krawiec, Stanisław Piaskowy, Mateusz Polaczy, Kacper Węgrzyn
Wychowawczyni - Barbara Orjan
Nauczyciel wspomagający - Ewa Batkowska-Bulik
Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia i dużo sukcesów w nauce!

Piaskiem malowane...
Ostatnio na jednej z lekcji wykonywaliśmy pracę plastyczno- techniczną malowaną piaskiem. Było to dla nas po raz kolejny fantastyczne doświadczenie. Miło i efektywnie spędziliśmy czas, a piękne i kolorowe obrazki zabraliśmy do domów, aby zdobiły nasze pokoje.
Naszym kochanym rodzicom serdecznie dziękujemy za zakup dla nas obrazków!!!



Wyjście na lody
6 czerwca z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się na lody do cukierni Amelia.
Lody były ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!!!!!

" JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

7 czerwca przystąpiliśmy do akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, podczas której wraz z uczniami szkół w w całej Polsce czytaliśmy w tym samym momencie. Akcja ta powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.

SPEKTAKL TEATRALNY
"Dobro zawsze zwycięża.
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.
Przyjaźń pokona największe przeciwności losu.
WARTO WIERZYĆ WE WŁASNE SIŁY I MOŻLIWOŚCI."

3 czerwca wraz z koleżankami i kolegami z klas I-II oraz z grupą przedszkolną O"" w Miejskim Domu Kultury wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. "Dorotka w tęczy". Była to adaptacja klasyki światowej literatury „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Opowieść o przygodach Dorotki, która wraz z przyjaciółmi: strachem na wróble, blaszanym drwalem i tchórzliwym lwem wędrowała do Szmaragdowego Grodu. Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem śledziły fabułę, w którą wplecione zostały treści ekologiczne (ukazany został problem zanieczyszczenia środowiska), ale również stroje, oprawa wizualna, piosenki i zaskakujące efekty specjalne. Dzieci żywo reagowały na zwroty akcji poprzez aplauz, śmiech a nawet strach.



DZIEŃ DZIECKA
"Wszystkie dzieci nasze są:
Borys, Wojtek, Marysia, Tom,
Niech małe sny spełnią się dziś,
Wyśpiewaj marzenia, a świat
Będzie nasz!..."
"

30 maja z okazji Dnia Dziecka na nasze dzieciaczki czekała słodka i kolororowa niespodzianka. Z okazji ich święta życzymy im wszystkiego najlepszego wiele sukcesów, samych radosnych chwil i aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach!
STO LAT DZIECIACZKI!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

30 maja braliśmy udział w spotkaniu podsumowującym VI edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Gdy myślę misje…” pod hasłem „Świat radości i pokoju” zorganizowanego przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie, a w naszej szkole przez siostre Justynę. W tym dniu zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody ufudowane przez Organizatora.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


Ciekawe zajęcia z j.angielskiego
W ostatnim czasie na języku angielskim wykonujemy dużo ciekawych prac plastycznych. Bardzo lubimy takie ciekawe lekcje, które rozwijają na wielu płaszczyznach. Czekamy na kolejne - pomysł pani Honoraty.



NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW
22 maja na lekcji plastyki wykonaliśmy dla naszych RODZICÓW piękne obrazki piaskowe. Bardzo podobały się nam takie zajęcia.
Drodzy Rodzice, kochamy Was! Dziękujemy za to,że jesteście!



Nasze drzewo
21 maja posadziliśmy w naszym kietrzańskim parku drzewko-lipę. Będziemy obserwować jak rośnie razem z nami i wspominać to szczególne wydarzenie, kiedy będziemy absolwentami naszej szkoły.


Klasowa wycieczka do Zabrza
Dnia 14 maja wraz z klasami I a i I b pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Zabrza. Zwiedziliśmy Sztolnię Królowej Luizy. W trakcie wędrówki po podziemnych chodnikach poczuliśmy się jak prawdziwi górnicy. Poznaliśmy narzędzia i przyrządy, które ułatwiały pracę górnikom. Zobaczyliśmy pokaz czynnych urządzeń górniczych. Wielką frajdę sprawiła nam przejażdżka górniczą kolejką. Ponadto mogliśmy wcielić się w postacie orkiesry górniczej i wykonać wraz z kolegami z klasy I a swój koncert. Po kopalni udaliśmy się do Parku Czterech Żywiołów, gdzie mogliśmy wykonać doświadczenia i pobawić w poszukiwanie właściwej drogi w labiryncie. Moc atrakcji dostarczyły nam wspólne igraszki w sali zabaw "Frajda", gdzie wesoło spędziliśmy czas. Na zakończenie udaliśmy się do McDonalda. Wieczorem zmęczeni, ale szczęsliwi wróciliśmy do Kietrza. Uwielbiamy wycieczki.




Multimedia w edukacji...
W naszej klasie mamy możliwość zapoznawania dzieci z multimediami. Podczas codziennej pracy staramy się łączyć tradycyjne metody z osiągnięciami technologii informatycznej. Lekcje prowadzimy z pomocą "Multibooka". Tablica interaktywna wprowadza nową i ciekawszą dla dzieci jakość pracy w codziennej nauce. Tablica multimedialna służy nam do nauki i zabawy, a także uatrakcyjnia nam różne zajęcia.


W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

13 maja całą klasą odwiedziliśmy Miejsko - Gminną Bibliotekę w Kietrzu. Panie: Teresa Kupiec i Marzena Pawęska przygotowały dla ciekawą lekcję biblioteczną, podczas której przypomniały zasady panujące w bibliotece i czytelni, jak również omówiły z nami znane nam już zasady jak dbać o książki. W trakcie zajęć pani Marzena zapoznała nas z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci. Ponadto dowiedzieliśmy się jak zapisać się do kietrzańskiej biblioteki miejskiej, wspólnie czytaliśmy bajkę ,,Stoliczku nakryj się" i rozwiązywaliśmy liczne zagadki. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i każdy z nas otrzymał słodką niespodziankę.
Dziękujemy paniom za wspaniałe i ciekawe zajęcia. Obiecujemy często zaglądać do biblioteki!



CZAS WOLNY...
Bardzo lubimy lekcje muzyki, plastyki jednak najbardziej lubimy zajęcia gier i zabaw, podczas których rozwijamy swoje zainteresowania, kształtujemy umiejętności działania w różnych sytuacjach, uczymy się zasad utrzymywania poprawnych relacji z koleżankami i kolegami, jak również współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji.


W świecie teatru...
25 kwietnia uczniowie klas pierwszych wspólnie ze swoimi wychowawcami pojechali do Raciborskiego Centrum Kultury na spektakl. Przedstawienie składało się z trzech baśni: ,,Złota kaczka", ,,Żywa woda", ,,Szewczyk Dratewka". Baśnie przedstawili aktorzy z wrocławskiego Teatru N-ART. Wszystkie opowieści były barwnie i kolorowo przedstawione. Gra na scenie wykonywana była zarówno przez aktorów w barwnych i baśniowych kostiumach, jak róznież za pomocą pięknych lalek i kukieł. Widowisko przyniosło nam wiele pozytywnych emocji i wrażeń, ponieważ mogliśmy przenieść się w baśniowy świat. Treść była bardzo pouczająca i zrozumiała. Był to bardzo udany wyjazd, czekamy już na kolejny.

Konkurs recytatorski

3 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Biedroneczki są w kropeczki". Naszą klasę reprezentowali: Dominik, Ada oraz Julia S. Julia zajęła I miejsce, natomiast Ada otrzymała wyróżnienie.
Nasi rówieśnicy pięknie recytowali przygotowane przez siebie wiersze. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wiele sukcesów w przyszłości.




WIECZÓR BAJEK

2 kwietnia wieczorem zebraliśmy się w naszej świetlicy szkolnej, aby spotkać się z bajką. Podczas WIECZORU BAJEK obejrzeliśmy piękne przedstawienie w wykonaniu zuchów i harcerzy z naszej szkoły. Później słuchaliśmy bajek czytanych przez zaproszonych gości. Były liczne zabawy, zagadki, pląsy i pyszny poczęstunek.Prezenty, czyli książeczki oraz pluszowy misiek były dopełnieniem bajecznie spędzonego czasu. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom oraz zuchom i harcerzom za zorganizowanie dla nas WIECZORU BAJEK.

Sto lat!!!
W miesiącu marcu siostra Justyna ochodziła swoją okrągłą rocznicę urodzin. Z tej okazji zaśpiewaliśmy naszej wspaniałej siostrze głośne STO LAT, następnie każdy z nas złożył siostrze katechetce życzenia urodzinowe i mocno ją uścisnął. W oczach siuosty było widać wzruszenie, które towarzyszyło również nam. Cieszymy się, że mogliśmy uświetnić siostrze ten szczególny dzień.

Z okazji urodzin życzymy siostrze błogosławieństwa Bożego, zdrowia, szczęścia, pomyślności i mnóstwo uśmiechów na twarzy!!!! Siostro żyj nam sto lat!
WITAJ WIOSNO!
" Wiosna przyszła pieszo
już ptaki za nią śpieszą!
Już trawy przed nią rosną
i szumią: Witaj Wiosno!"
21 marca to pierwszy dzień wiosny. W tym dniu nie mieliśmy zajęć lekcyjnych. Dzień ten spędziliśmy jednak bardzo aktywnie. Wykonywaliśmy grupowe prace platyczne. Tematem przewodnim plakatów była oczywiście WIOSNA. Czas umiliły nam gry i zabawy.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
"W książeczce płynie rzeczka
w książeczce płynie las.
W prześlicznych tych książeczkach
tysiące przygód masz."

13 marca w naszej szkolnej bibliotece odbyło się Uroczyste Pasowanie na Czytelnika, które przygotowała dla nas pani Beata Konopacka - nauczyciel biblioteki. Nasze koleżanki z klas IV czytały nam wiersze z prośbami książek oraz przypomniały nam, jak należy dbać o książki. Następnie rozwiązywaliśmy różne zagadki o książkach. Dowiedzieliśmy się również dlaczego warto czytać i jaką rolę w życiu pełni książka.
Na zakończenie uroczystości odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym każdy z nas został pasowany na prawdziwego czytelnika i na pamiątkę otrzymał zakładkę do książki, którą po powrocie do sali ozdobiliśmy wg własnego pomysłu. Dziękujemy pani Beatce za pięknie przygotowane zajęcia.
DZIEŃ KOBIET!!!
8 marca obchodziliśmy dzień kobiet. W tym dniu chłopcy odśpiewali dziewczętom STO LAT!!! Każda "mała kobietka" otrzymała od naszych klasowych dżentelmenów kwiatki. Dzień minął nam w cudownej i miłej atmosferze.

Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów, Tego dnia żadna dieta nas nie obowiązuje i wszyscy możemy zajadać się do woli pączkami oraz faworkami. Kiedyś objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
W tym roku tłusty czwatek przypadał na 28 lutego. Z tej okazji czekały na nas pyszne pączki. Dziękujemy Państwu Dąbkowskim za pyszny i słodki poczęstunek!!!

♠ ♣ ♥ ♦
Galeria prac
Jesteśmy pierwszakami, uwielbiamy chodzić do szkoły, uczyć się, czytać, pisać i liczyć. Lubimy zajęcia komputerowe, wychowanie fizyczne, jednak najbardziej fascynujące i ciekawe są dla nas zajęcia plastyczne, podczas których wykonujemy wiele ciekawych prac. Oto niektóre z nich.





KONTRAKT KLASOWY


"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej."
10 września my uczniowie 1c podpisaliśmy z naszą wychowawczynią panią Barbarą Orjan "Kontrakt klasowy". Omówiliśmy wiele ważnych kwestii dotyczących zachowania w szkole, jak również przepisów
i obowiązków w niej panujących. Rozmawialiśmy m.in. na tematy związane z bezpieczeńswtem w szkole, kulturalnym zachowaniem na lekcjach i podczas przerw, jak również o szacunku wobec siebie nawzajem.
Po zapoznaniu się z zasadami panującymi w szkole uroczyście podpisaliśmy kontrakt i zobowiązaliśmy się do odpowiedniego zachowania.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Głośne czytanie jest bardzo ważne i potrzebne, gdyż stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo
i pobudza wyobraźnię.
W naszej szkole w piątek 28 września odbywały się spotkania dla klas I-III, podczas których pani Beata Konopacka - nauczyciel biblioteki szkolnej czytała uczniom fragmenty ilustrowanej opowieści "Gang Słodziaków".
W czasie spotkania dzieci z klas 1a, 1b, 1c poznały tytułowych bohaterów i z uwagą słuchały opowieści
o nich. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, którą ozdobił według swojego pomysłu - dowolną techniką plastyczną. Klasa natomiast dostała książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", aby podczas lekcji czytać i poznawać dalsze przygody tytułowych bohaterów. Dzień ten obfitował w wiele pozytywnych wrażeń i emocji.
Dopełnieniem tego wydarzenia będą wykonane przez dzieci prace plastyczne do konkusu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" -
- Wisława Szymborska


DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września obchodziliśmy w naszej klasie "Dzień Chłopaka". W tym dniu dziewczynki pamiętały o swoich kolegach z klasy - złożyły im życzenia, zaśpiewały Sto lat! Później w wesołej atmosferze mieliśmy mały słodki poczęstunek.

STO LAT dla naszych chłopców! By się spełniły Wasze życzenia, by się ziściły Wasze marzenia, by uśmiech często gościł na twarzy, a wszystko co chcielibyście, by się zdarzyło i na zawsze waszym było!!!
SZLAKIEM HISTORII
100-lecie odzyskania Niepodległości

1 października wraz z panią Barbarą i panią Ewą udaliśmy się na wycieczkę do Mobilnego Muzeum Multimedialnego, które przyjechało do naszego miasta. Muzeum powstało z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległośći przez Polskę. Z pomocą pani przewodnik odbyliśmy podróż w czasie. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o budowie "nowoczesnej" Polski po 123 latach niewoli.
Uzyskaliśmy wiadomości na temat wybitnych Polaków w różnych sferach działalności, mogliśmy podziwiać krajobrazy Polski. Zaczerpnęliśmy informacji na temat polskiego wzrornictwa i wynalazków polskich naukowców. Ogromną atrakcją dla nas zwiedzających okazałay się dotykowe ekrany i hologramy przedstawiające trójwymiarowe obrazy np. koronę królów. Na zakończenie zwiedzania muzeum wpisaliśmy się do Księgi Niepodległości.
Dopełnieniem tego ciekawego wydarzenia było odbijanie przez nas pieczątek z wizerunkami Orła Białego
i otrzymanie odblasków z napisem"NIEPODLEGŁA". Cieszymy sie, że mogliśmy uczestniczyć w tym ciekawym przedsięwzięciu.


W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie..."

16 października 2018 roku był dla nas uczniów szkoły podstawowej bardzo ważnym dniem. Był to bowiem dzień,
w którym Karol Wojtyła został powołany na Stolicę Piotrową, natomiast 15 lat temu został ustanowiony patronem naszej szkoły. Tego dnia wraz z koleżankami i kolegami z klas 1a i 1b udaliśmy się pod obraz Jana Pawła II. Tam złożyliśmy kwiaty, rozmawialiśmy z wychowawcami o Wielkim Polaku jakim był Ojciec Świety i uroczyście zaśpiewaliśmy hymn naszej szkoły: "Kochamy Cię, Janie Pawle II".

W BIBLIOTECE PO RAZ PIERWSZY

17 październka wraz z koleżankami z klasy 1b odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani Beata Konopacka-nauczyciel biblioteki szkolnej przekazała nam wiele cennych i ważnych informacji. Przedstawiła zasady obowiązujące
w bibliotece i czytelni, zapoznała nas z tematyką książek odpowiednich dla naszego wieku, udzieliła rad jak dbać
o książki. Na koniec każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę.


PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA NASZEJ SZKOŁY...

"My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas.
Nauczymy się literek, potem czytać, pisać też
I będziemy mogli sami już przeczytać każdy wiersz.
Nauczymy się też liczyć i poznamy cały świat.
Będzie czas i na zabawę – każdy więc jest dzisiaj rad..."
16 października w 15. rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II oraz w 40. rocznicę powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie naszej klasy 1c wraz z uczniami z klas 1a i 1b zostali PASOWANi na UCZNIÓW. Uroczystość ta odbyła sie w świetlicy szkolnej, na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą reprezentować szkołę wzorowo i dbać o jej dobre imię, uczyć się pilnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia.
Podczas uroczystości uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a w hołdzie naszemu patronowi pierwszoklasiści zaśpiewali hymn szkoły "Kochamy Cię, Janie Pawle II". Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor Jolanta Wojnarska pasowała nas na uczniów i wręczyła nam pamiątkowe dyplomy. Następnie przeszliśmy do sal, gdzie w gronie najblizszych świętowaliśmy przy słodkim poczęstunku. A na nas pierwszaków czekał piękny
i niespodziewany prezent - tort z okazji pasowania na ucznia. Bardzo dziękujemy za tak miły i smaczny prezent.
To było bardzo piękne wydarzenie.



JAN PAWEŁ II NASZYM "TATĄ"

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłoscią, która zostaje zawsze otwarta..."-Jan Paweł II
22 października obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na apel-montaż słowno-muzyczny. Tematem tego wydarzenia była osoba i życie naszego Patrona - Wielkiego Polaka. Uroczystość dostarczyła nam wielu wzruszeń.


KREDKI DLA AFRYKI
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"- Jan Paweł II

Realizując w praktyce tę piękną ideę, nasza klasa 1c wzięła udział w akcji zbierania przyborów szkolnych dla dzieci
z Kamerunu. Akcja nosiła nazwę „ Kredki dla Afryki”. Przez pierwsze dwa tygodnie października uczniowie przynosili do szkoły kredki, pisaki, ołówki, piórniki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli aktywny udział w akcji. Dzieląc się z najbiedniejszymi, uczymy nasze dzieci empatii i zrozumienia oraz udowadniamy, że potrafimy pomagać.

SŁÓW KILKA O DYNI...

29 października pani Beata Konopacka zaprosiła nas na zajęcia biblioteczne.Tematem przewodnim była królowa jesieni - DYNIA. W czasie spotkania rozmawialiśmy na temat jesiennych zbiorów dyni oraz dzieliliśmy się informacjami co można zrobić z dyni w kuchni i nie tylko. Dopełnieniem owego wydarzenia było słuchanie opowiadania "Franklin i wielka Dynia" oraz zwiedzanie wystawy DYNIOWE CZARY MARY. Na zakończenie otrzymaliśmy papierowe dynie, które ozdobiliśmy w klasie według własnego pomysłu.





PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

30 października w świetlicy szkolnej miało miejsce uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ŚWIETLIKA. Przed złożeniem uroczystego ślubowania byliśmy poddawani wielu próbom, m.in.: smaku, sprawności fizycznej oraz wiedzy - zagadki. Po złożeniu przyrzeczenia w obecności Pani Dyrektor Jolanty Wojnarskiej zostaliśmy przyjęci do społeczności ŚWIETLIKA, a jako pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy i sówkę - słodki upominek.
Dziękujemy Paniom Ewelinie Wójcik i Urszuli Głogiewicz za przygotowanie tej uroczystości!


Konkurs plastyczny "W kolorze biało - czerwonym"

6 listopada odbył się konkurs plastyczny upamiętniający 100 - lecie ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Z naszej klasy wzięło udział trzynaścioro dzieci. Wszyscy wykonali piękne prace. Trzymamy kciuki. Wszystkim gratulujemy.

I miejsce zajął Błażej Gawroński, natomniast II miejsce zajął Dominik Czarnecki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!!!!


DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

7 listopada zorganizowaliśmy w klasie podczas jednej z lekcji Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego rodzaju zajęć jest zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania. W tym dniu przynieśliśmy warzywa, owoce, chudą wędlinę, sery, pani Ewa poczęstowała nas upieczonym przez siebie ziarnistym chlebem i zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Trzeba przyznać że takie zdrowe śniadanko przy wspólnym stole sprzyja apetytowi. Było miło, smacznie, zdrowo i kolorowo.


BIJEMY REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
" Marsz,marsz, Dąbrowski..."
W piątek 9 listopada cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy punktualnie o godz. 11.11. Warto się pochwalić, że umiemy wszystkie cztery zwrotki. Pani dyrektor Jolanta Wojnarska pochwaliła uczniów za znajomość tekstu i odpowiednie zachowanie. Szanujemy nasze symbole narodowe i jesteśmy dumni z Ojczyzny!!!!

WYCIECZKA DO OPOLA
30 listopada 2018 roku byliśmy na wycieczce w Opolu. Odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora i obejrzeliśmy spektakl pt. "Marvin i przyjaciele". Tytułowy Marvin był to dinozaur, który smucił się, że jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć. Towarzyszyli mu żółw i motyl. Troje kompanów podczas podróży w poszukiwaniu lekarstwa chroniącego przed wyginięciem trafia do apteki, kiosku ruchu, na cmentarz, aż wreszcie wszyscy lądują w gabinecie strachów w wesołym miasteczku. Tam każdy z nich uświadamia sobie, że najbardziej przerażające jest to, czego każdy sam boi się najbardziej. Sztuka była dość melancholijna, ale bardzo pouczająca. Głównym przesłaniem, było to, że wszelkie trudnosći można łatwiej przeżyć, gdy jesteśmy otoczeni przyjaciółmi. Gra aktorska, rekwizyty i efekty spacjalne sprawiły, że to spotkanie z teatrem będzie niezapomniane.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej "Narodziny lalki", którą przeprowadziła dla nas pani Mariola Ordak-Świątkiewicz. Pani reżyser przedstawiła nam krótką historię powstania lalki teatralnej. Omówiła budowę oraz sposoby animacji lalek, np.: kukły, pacynki, jawajki, marionetki. Na koniec zajęć mogliśmy spróbować trudnej sztuki animacji.


Wyjazd do Opola zakończył pyszny obiad w naleśnikarni „Manekin”. Wróciliśmy wczesnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń w oczekiwaniu na kolejny wyjazd.


ANDRZEJKI klas I na sportowo
W listopadzie na jednej z lekcji wychowania fizycznego pierwszoklasiści w radosnych nastrojach brali udział w andrzejkowych zmaganiach sportowych.
Wszyscy dobrze się bawili, czego dowodem było kibicowanie drużynom oraz uśmiechy na twarzach dzieci.


MIKOŁAJKI KLASOWE
6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki klasowe. Z tej okazji otrzymaliśmy słodki upominek i długopis. Dziękujemy św. Mikołajowi za pamięć. Oprócz tego w tym dniu wykonaliśmy dwie prace plastyczne ściśle powiązane z tym świętem.

CZAROWNICA - NISKA EMISJA

12 grudnia w Miejskim Domu Kultury oglądaliśmy przedstawienie z ekologicznym przesłaniem
pt. "Czarownica - Niska Emisja".
Postaramy się stosować do rad bohaterów przedstawienia. Rady te dotyczyły informacji na temat tego, w jaki sposób dbać o środowisko i naszą planetę.


WIGILIA
"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski."
21 grudnia obchodziliśmy naszą Wigilię klasową, podczas której pani Halinka Szlachcic czytała nam opowieści o świętach Bożego Narodzenia. W czasie naszego spotkania rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu wszyscy łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Następnie pakowaliśmy książki dla chorej Madzi, które będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym. Podczas spotkania śpwiewaliśmy kolędy.

Kolejnym etapem tego szczególnego dnia był nasz udział w jasełkach przygotowanych przez siostrę Justynę. Podczas wystepów naszych kolegów i koleżanek nie zabrakło nam wzruszeń, a wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci. Występy odbywały sie w świetlicy szkolnej.


Po powrocie z jasełek dopełnieniem naszej uroczystośći był poczęstunek przygotowany przez nas i naszych rodziców. Natomiast ostatnim elementem naszego spotkania było kolędowanie. Wraz z panią Honoratą udaliśmy się na wspólne kolędowanie do klas naszych strarszych kolegów i koleżanek.



Wszystkim życzymy zdowych,wesołych, pogodnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym!!!!!

NIECH ŻYJE BAL!!!

15 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Bawiliśmy się znakomicie. Wszyscy byliśmy pięknie i kolorowo przebrani za rózne postacie. Gościła u nas nawet Pippi Pończoszanka. Zabawę prowadził profesjonalny wodzirej Piotr Orian, który przygotował dla nas liczne zabawy, konkursy i tańce. Było wesoło i kolorowo. Uwieńczeniem naszej zabawy był wspólny "ostatni taniec", który mogliśmy wykonać z naszymi rodzicami. W klasie natomiast czekał na nas słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców.





Dzień BABCI I DZIADKA
Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu dzieci. Zwykle wnuki są rozpieszczane, kochane, otaczane troską – nawet jeszcze większą, niż byli obdarzani ich rodzice… Z dziadkami wiąże się również wiele wspomnień… To oni jako pierwsi nauczyli i pokazali nam wiele cudownych rzeczy, z nimi odkrywaliśmy świat.
22 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji my wnuczęta przygotowaliśmy liczne wiersze i kolędy. Poprzez nasze występy podziękowaliśmy za czas poświęcony dla nas, za opiekę, za zabawę, za miłość. Podczas występów nasi bliscy bardzo sie wzruszyli i niektórzy nawet ze łzami w oczach patrzyli na swoje pociechy. Na koniec części atystycznej każda Babcia i Dziadek otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i pociechy ze swoich wnucząt.



BEZPIECZNE FERIE

23 stycznia, tuż przed rozpoczęciem FERII ZIMOWYCH klasy I miały spotkanie z POLICJANTAMI, na którym poruszane były kwestie bezpieczeństwa podczas ferii. Informacje dotyczyły zachowania w miejscu zamieszkania jak i poza nim.
Oto niektóre z nich:
-
nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
-
nie doczepiajmy sanek do samochodu;
-
rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
-
na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie;
-
nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych;
-
bądźmy widoczni na drodze;
-
ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze;
-
w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza;
-
nie wpuszczajmy do domów i mieszkań nieznajomych, gdy jesteśmy sami;
-
na wyjazdach dbajmy o swoje bezpieczeństwo, nie oddalajmy się od rodziców;
-
Pamiętajmy numery alarmowe: 997,998, 999 lub 112.


Galeria zdjęć
⊲
⊳