klasy VIII - Klasa 8a

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO RYBNIKA

Jeszcze w grudniu, z okazji Świętego Mikołaja, wybraliśmy się na wycieczkę do Rybnika. Odwiedziliśmy park trampolin Fit Jump, gdzie mogliśmy w sposób bardzo aktywny spędzić dwie godziny. Atrakcji było pod dostatkiem:salta na trampolinach, basen z gąbkami, ninja park, strefa do gry w zbijaka, strefa do gry w kosza, ścianka wspinaczkowa. Później uzupełnialiśmy spalone kalorie, jedząc przepyszną pizzę w Pizza Hut. Wyjazd bardzo udany.

               

          

              

"Pomaganie mają już we krwi....." usłyszeliśmy w Kurierze Opolskim o członkach Stowarzyszenia "Gryf", organizatorach biegu. Myślę, że o uczniach klasy sportowej też można już tak powiedzieć. W zeszłym roku uczestniczyli we wszystkich organizowanych akcjach charytatywnych dla Darii. W grudniu uczestniczyli w Aqua Fitness Maratonie na kietrzańskiej pływani, organizowanym dla Madzi. W dniu dzisiejszym również nie zawiedli. Punktualnie o godz. 11 stanęli na starcie w 11 osobowym składzie. Większość ukończyła dystans 7 km. 
Uczestnicy o wielkich sercach, przyszli, pobiegli, pomogli. Wszystko to, aby pomóc 5-letniej Madzi w walce z nowotworem nerki. 
Moi Kochani Wychowankowie, po raz kolejny jestem z Was DUMNA

                     

                      

                         

  

Byliśmy i my....

Aqua Fitness Maraton w Hydrosfera w Kietrzu przeszedł już do historii. Nie mogło oczywiście nas tam zabraknąć. Niemal połowa uczniów z klasy Va wzięła udział w akcji charytatywnej, ktorej celem było zebranie pieniędzy na leczenie pięcioletniej Madzi, zmagającej się z nowotworem nerki. 
Bardzo dziękuję Wam, moi Kochani uczniowie za czas, wysiłek, dobry humor, ale przede wszystkim za Waszą obecność i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. 
Jestem z Was bardzo dumna.....

Los Waszej młodszej kolezanki nie jest Wam obojętny. Kolejny raz pokazaliście, że macie w sobie ogromne poklady empatii. 

           

           

Czcimy Niepodległość na różne sposoby....

W poniedziałek, 12 listopada o godzinie 15.45 zameldowaliśmy się na kietrzańskiej pływalni Hydrosfera, aby wziąć udział w akcji "Płynę dla Niepodległej", organizowanej przez HOBBY SPORT.
W ciągu dwóch godzin, od 16 do 18 wspólnie przepłynęliśmy ponad 20 kilometrów.

           

Czcimy Niepodległość na różne sposoby....

100 kilometrów na 100 lecie Niepodległości !

Z okazji 100 lecia odzyskania przez nasze państwo Niepodległości,w sobotę,10 listopada o godzinie 7.45 uczniowie klasy Va zapalili znicze pod Tablicą upamiętniającą istnienie obozu pracy przymusowej w Kietrzu. Następnie, około godziny 8:00 uczestniczyli w otwarciu biegu sztafetowego, organizowanego przez Kietrzańskie Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe "Gryf".

                       

                 

 

MOBILNE MUZEUM MULTIMEDIALNE W KIETRZU

We wtorek 3.10 mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii, gdyż do naszego miasta przybyło Mobilne Muzeum Multimedialne, które za pomocą najnowocześniejszej techniki przedstawia najważniejsze wydarzenia Rzeczpospolitej. Mogliśmy zatem wybrać się w wirtualną podróż śledząc sukcesy wybitnych Polaków i poznać rodzime wynalazki. W trakcie zwiedzania poznaliśmy także biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.

                                        

                

 

"KILOMETRY DOBRA"

"KILOMETRY DOBRA" - pod takim hasłem odbył się w dniach 9 -11.09.2018r. trwający 48 godzin bieg charytatywny w Kietrzu. 
W piątek o godz. 15.00 uczniowie klasy V a (sportowej) Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietrzu wzięli udział w otwarciu sztafety. Celem biegu było wsparcie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia „Jesteśmy Wyjątkowi”.
Ogromne podziękowania kieruję w stronę dzieci oraz ich rodziców, którzy pojawili się w piątkowe popołudnie i wzięli udział w Charytatywnym Biegu. 

                         

                         

..................................................................

NAGRODY ODEBRALI  I NA WYCIECZĘ ROWEROWĄ POJECHALI....

W środę 20 czerwca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący bieżący rok szkolny. Był on owocny dla uczniów klasy IV a, gdyż uczestniczyli nie tylko w rozgrywkach sportowych, ale także w wielu konkursach przedmiotowych, szkolnych i ogólnopolskich. Uzyskali wiele nagród,dyplomów i wyróżnień. Po apelu pojechaliśmy na pierwszą wycieczkę rowerową do Dzierżysławia. Mieliśmy okazję wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach techniki oraz egzamine na kartę rowerową. 

    

  

        

 

DNI MIASTA I GMINY KIETRZ

W dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy sportowej 4a aktywnie brali udział w obchodach Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018. W piątek wzięli udział w radosnym korowodzie ulicami miasta, natomiast w sobotę reprezentacja klasy uczestniczyła w Międzynarodowym XI Otwartym Biegu dla Dzieci. W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi okazali się:
* Zuzanna Piaskowy - I miejsce 
* Szymon Staroń - I miejsce
* Michał Ramowski - II miejsce
Bieg na dystansie 800 m w potwornym upale nie był łatwy do pokonania. Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg, dla mnie jesteście ZWYCIĘZCAMI !!! 

      

          

  

 

TRZYMAJ FORMĘ!!!

W czwartek 7. 06 uczniowie klasy 4a zaprosili swoich rodziców na podsumowanie projektu edukacyjnego w ramach ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę". Tematem spotkania była zbilansowana dieta i aktywność fizyczna w rozwoju dzieci i młodzieży. Przy pomocy prezentacji multimedialnej dzieci przedstawiły fakty i mity dotyczące zdrowego odżywiania. Przygotowały również kolorowe transparenty, plakaty i gazetki tematyczne. Na stołach zagościł zdrowy poczęstunek w postaci koreczków arbuzowo-winogronowych i jabłek oraz woda z dodatkiem mięty i cytryny. Na koniec zebrania dzieci rozdały rodzicom odpowiednie ulotki. Dziękuję za udział i przygotowanie spotkania. Byliście świetni 

            

          

           

         

       

FINAŁ WOJEWÓDZKI W PŁYWANIU

 
W poniedziałek 21.05 pływacy z naszej klasy udali się do Kędzierzyna - Koźla na finał wojewódzki "Jgrzyska Dzieci" w pływaniu drużynowym i indywidualnym. Wypływali następujące lokaty:

Bartłomiej Jabłońskiego - III m-ce w pływaniu indywidualnym i VI m-ce w sztafecie 

Antoni Janicki, Makary Kuziora - VI m-ce w sztafecie 

Zuzanny Piaskowy - IV m-ce w sztafecie

Gratulacje!!!

 

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO POKRZYWNEJ

W maju, wraz z klasą 4b uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce do Pokrzywnej. W pierwszym dniu spędziliśmy wiele czasu w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”. Nazwa Parku ROSENAU nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich. Aktywnie spędziliśmy czas w " Parku Żywiołów", w którym przy pomocy różnych urządzeń poznawaliśmy prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia. Jedną z najciekawszych atrakcji okazał się interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych – m.in. ręczne pompy, zapory, fontanny czy koła młyńskie. Można tu było sie chlapać, pryskać, lać wodę do woli, po to żeby łatwo zrozumieć skomplikowane prawa nauki. Dawkę adrenaliny dostarczyła nam zabawa w parku linowym, na snowtubingu czy karuzeli łańcuchowej. Niezapomnianych emocji dostarczyło nam także kino 7D oraz „Kopalnia złota – Rosenau”, gdzie chodziliśmy korytarzami „Strasznej sztolni”. Co pewien czas z wód jeziora wynurzał się groźny potwór, zobaczyliśmy także „Jaskinię dzikich zwierząt” oraz " Kamienny krąg" oraz "Wykopaliska miasta Rosenau". Wieczorną zaś atrakcją była dyskoteka. Następnego dnia wyruszyliśmy z Panią przewodnik w góry. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie dotarliśmy na szczyt Biskupiej Kopy ale udała nam się dojść do schroniska "Pod Biskupią Kopą". Jeszcze tam wrócimy.....

     

    

         

   

 

MINI PIŁKA NOŻNA

Uczniowe z klasy sportowej nie zwalniają tempa... 21 kwietnia odbyły się gminne zawody w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców „turniej im. Marka Procyszyna” rocznik 2007 i młodsi. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy bez większych problemów ograli swoich rywali i 17.05 meldują się na zawodach powiatowych w Branicach. Życzymy powodzenia!!!

 

       

 

MEMORIAŁ mini piłki nożnej im. Marka Procyszyna 

Rok szkolny powoli się kończy, a nasi sportowcy nie zwalniają tempa. Wczoraj chłopcy i dziewczynki z klasy IV a, uczestniczyli w powiatowym memoriale mini piłki nożnej im. Marka Procyszyna w Branicach. Dziewczynki po dwóch remisach ostatecznie zajęły 2 miejsce natomiast chłopcy po dwóch zwycięstwach 6-0 i 9-0 pewnie awansowali do półfinału wojewódzkiego !!!  Gratulacje i powodzenia w kolejnych fazach rozgrywek 

     

WYCIECZKA DO KINA I NA KRĘGIELNIĘ W RACIBORZU

21 marca wybraliśmy się do Raciborza na film pt."Cudowny chłopak". Film ten, to ujmująca historia o wrażliwym Auggiem Pullmanie, odstraszającym swoim wyglądem ludzi. Opowiada o nietolerancji, uprzedzeniu i samotności w szkolnej dżungli. Była to cenna lekcja empatii, wrażliwości oraz budowania przyjaznych relacji wśród ròwieśnikòw. Historia dziesięcioletniego chłopca uświadomiła nam, że piękno to coś więcej niż wygląd zewnętrzny. 
Po seansie filmowym udaliśmy się na dwugodzinną zabawę w kręgielni Family Club oraz pyszną pizzę.

      

    

 

AKTYWNIE DLA NASZEJ DARII

3 marca, w sobotę uczniowie klasy IV a wzięli udział w wydarzeniu "Aktywnie dla naszej Darii", rozgrywając mecz piłki nożnej w hali sportowej Zespołu Szkół w Kietrzu. Po raz kolejny, Kochani pokazaliście, że los Waszej starszej koleżanki nie jest Wam obojętny Jesteście wspaniali 

 

      

 

Do boju, do boju, do boju IVa! 

 27 lutego już o 7.20 chłopcy z IV a, wyruszyli pod opieką p. Grzegorza Bondarewicza do Krapkowic na FINAŁ WOJEWÓDZKI w "Małym Olimpijczyku". Zawody odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach, gdzie rywalizują najlepsi z opolszczyzny: PSP-1 Krapkowice, PSP Karłowice, PSP-5 Kluczbork, PSP-15 Opole, SP- 4 Namysłów i PSP Kietrz. Po zacietej walce nasi bohaterowie zajęli VI miejsce w województwie opolskim. Gratulacje!

    

POMAGAMYpływamy dla Darii....


W sobotę 17 lutego o godz.11.30 uczniowie naszej klasy zameldowali się na Hydrosfera - Kryta Pływalnia w KietrzuWzięli udział w uroczystym rozpoczęciu Charytatywnego Maratonu Pływackiego, któremu przyświecał tylko jeden cel - uzbieranie pieniędzy na dalsze leczenie Darii Wierzbickiej. 
W godzinach od 12.00 do 13.00 piętnastu uczniów klasy sportowej IVa, przepłynęło 16525m (tj. 16,5 km.)
Ogromne podziękowania kieruję do Was moi KOCHANI uczniowie, za to, że pojawiliście się, przepłynęliście i pomogliście.... Jestem z Was baaaaardzo dumna!!!

Fot. Piotr Wołoszyn

      

    

 

WYCIECZKA DO PSZOWA NA LODOWISKO

Korzystając z zimowej aury  uczniowie klasy sportowej IVa w poniedziałek 12 lutego wybrali się na lodowisko do Pszowa Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzyNiektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy lub pingwinka, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiechPo takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną na lodzie na pewno wzrosły

         

        

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI 

BRAWO BRAWO BRAWO Nasi "mali olimpijczycy" zajęli 2 miejsce i awansowali do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGOChłopcy z klasy sportowej po wcześniejszych eliminacjach powiatowych zameldowali się na półfinałach w Krapkowicach z ogromnymi chęciami i marzeniami na finał Współzawodnictwo przebiegało na bardzo wysokim poziomie, jednak dzięki zaangażowaniu i zgraniu zajęli II miejsce Pokazali po raz kolejny jacy są WIELCY!!! GRATULACJE CHŁOPAKI Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 27.02 również w Krapkowicach

    

.............................................................................................

 

DELEGACJA U SPONSORA

   Delegacja naszej klasy dotarła do sponsora - firmy Biochem S.Jabłoński, D.Czyż Spółka Jawna składając podziękowania za możliwość realizacji swojego celu jakim było zakupienie koszulek reprezentacyjnychJeszcze raz bardzo dziękujemy 

   

 ...............................................................................................

MISTRZOWIE I WICEMISTRZYNIE POWIATU-Zawody "Mały Olimpijczyk"

Nasi Mali Olimpijczycy w rywalizacji na szczeblu powiatowym zajęli pierwsze i drugie miejsceTym samym reprezentacja chłopców uzyskała awans do Półfinału WojewódzkiegoBRAWO
Uczniowie klasy IVa:
Bednarz Martyna, Beleć Kamila, Bielesz Wojciech, Dacyk Natalia, Durda Michał, Jabłoński Bartłomiej, Łobos Jakub, Maksymowicz Jakub, Pawlik Arkadius, Piaskowy Zuzanna, Staroń Szymon, Śmigowski Tomasz

    

 

     Mały Olimpijczyk

         We wtorek 19.12.17r. w ZSP w Kietrzu odbyły się zawody dla najmłodszych adeptów sportu z cyklu gry i zabawy "Mały Olimpijczyk"W zawodach tych brali udział uczniowie klas 4 jednak największą liczbę stanowili uczniowie naszej klasy (sportowej) (15/18)W zawodach startowały szkoły z naszej gminy. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni i zarówno dziewczynki jak i chłopcy wygrali wszystkie konkurencje i zajęli pierwsze miejsca Kolejny etap odbędzie się 10.01.2018 r. kiedy to odbędą się zawody powiatowe, jednak na tym etapie nie będzie juz tak łatwo. Gratulacje dla zawodników oraz opiekuna Grzegorza Bondarewicza

       

    

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

        W poniedziałek, 18 grudnia zorganizowaliśmy klasowe spotkanie opłatkowe. Mieliśmy okazję wspólnie zasiąść    do stołu, zjeść przepyszne ciasto i czekoladowe muffinki oraz pośpiewać kolędy. Całe spotkanie uświetnił występ debiutującego dopiero duetu Nataszki i Michała. Dziękujemy rodzicom za poczęstunek.

         


WYCIECZKA DO FLYPARKU

          

         Z okazji Dnia Świętego Mikołaja uczniowie klasy IV a (sportowej) wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Radlina  Uczestniczyli w bardzo nietypowej lekcji wychowania fizycznego w Parku TrampolinAtrakcji było pod dostatkiem  salta na trampolinach, basen z gąbkami, ninja park, strefa do gry w zbijaka, strefa do gry w kosza, ścianka wspinaczkowa.. WYSKOCZYLIŚMY Z NUDY 

          

         

.......................................................................................................

                

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IVa, IV b i IV c uczestniczą w Programie Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej "Bieg po zdrowie". Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Papierosów, który przypada w trzeci czwartek listopada uczestniczyliśmy w apelu profilaktycznym o tematyce antynikotynowej pt. "Sąd nad papierosami" . Uczennice z naszej klasy: Kamila Beleć, Natalia Dacyk i Zuzia Piaskowy wykonały  plakat informujący o składzie chemicznym dymu tytoniowego oraz Maja Doszczak, która wykonała plakat dotyczący szkodliwego wpływu tytoniu na organizm człowieka. Na lekcji wychowawczej, po zapoznaniu się ze skutkami zdrowotnymi jakie niesie za sobą palenie papierosów,  zastanawialiśmy się nad aspektami ekonomicznymi związanymi z tym nałogiem. Obliczyliśmy koszty, związane z zakupem papierosów, jakie ponosi osoba paląca w  ciągu tygodnia, miesiąca, roku, kilku lat i kilkudziesięciu lat. Wykonaliśmy plakat informujący, ile pieniędzy można zaoszczędzić rzucając palenie papierosów i na co można przeznaczyć zaoszczędzoną kwotę. Obecnie, zajmujemy się przekonywaniem osób palących do pożegnania się z nałogiem.

                                                      

      

OGNISKO INTEGRACYJNE

           

      W poniedziałek, 2 października klasa IV a uczestniczyła w ognisku klasowym, w pobliskiej Jamie przy alei kasztanowej. Zabawa od poczatku była niesamowita, gdyż na miejsce dotarliśmy w dwóch grupach, grających w podchody z bardzo śmiesznymi zadaniami :) Po upieczeniu i skonsumowaniu kiełbasek, przyszedł czas na wręczanie prezentów męskiej części klasy z okazji Dnia Chłopaka. Zabawy i gry integracyjne umiliły nam czas, a przy okazji mogliśmy się lepiej poznać. Na deser zjedliśmy przepyszne babeczki  i ciasto. Wypad uważamy za udany. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, a przede wszystkim: p. Paulinie Bednarz, p. Marzenie Bielesz, p. Alicji Czechowicz, p. Edycie Durdzie, p. Pawłowi Jabłońskiemu, p. Joannie Maksymowicz, p. Marcie Pawlik i p. Zbigniewowi Piaskowemu.

     

     

           

 

CHARYTATYWNY BIEG SZTAFETOWY

   

BIEGAMY WSZYSCY, POMAGAMY KAŻDYM KROKIEM..... pod takim hasłem odbyła się w dniach 8 -10.09.2017r.  trwająca 48 godzin tegoroczna Sztafeta Biegowa w Kietrzu.

W niedzielę o godz. 15.00 dobiegł końca Charytatywny Bieg Sztafetowy. Klasa IV a (sportowa) Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietrzu wzięła udział w finiszu sztafety, chcąc osiągnąć  jakże szczytny cel, którym było przebiegnięcie jak największej ilości kilometrów. To właśnie gwarantowało uzyskanie funduszy przeznaczonych na rehabilitację dzieci  z Kietrzańskiego Stowarzyszenia " Jesteśmy Wyjątkowi".

Ogromne podziękowania kieruję w stronę dzieci oraz ich rodziców, którzy pojawili się w niedzielne popołudnie i wzięli udział w Charytatywnym Biegu Sztafetowym.

       

     

   ...................................................

Klasa IV a, to klasa pasjonatów sportu. Uczniowie naszej klasy, z racji tego, że to klasa sportowa mają dziesięć godzin wychowania fizycznego w tygodniu, które obejmują różne dyscypliny tj. pływanie, gry zespołowe (piła nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, unihokej), sporty rakietowe (badminton, tenis stołowy).

Klasa liczy dwudziestu uczniów:  Bednarz Martyna, Beleć Kamila, Bielesz Wojciech, Czechowicz Wiktoria, Dacyk Natalia, Fleszer Michał, Golenia Sebastian, Jabłoński Bartłomiej, Janicki Antoni, Karpina Natasza, Kuziora Makary, Łachmańska Lena, Łobos Jakub, Maksymowicz Jakub, Mikołajczyk Wiktor, Pawlik Arkadius, Piaskowy Zuzanna, Ramowski Michał, Staroń Szymon, Śmigowski Tomasz.

Wychowawca klasy  – Elżbieta Piaskowy

 

 


 


 


 


 

 Galeria zdjęć


zobacz również: