wpisy archiwalne - Ognisko integracyjne

Dnia 14 września 2016 r.,w godzinach popołudniowych, uczniowie klas czwartych pod opieką Pań: Genowefy Góreckiej, Małgorzaty Hołdy i Danuty Wróbel  wybrali się na pieszą wycieczkę, której uwieńczeniem było ognisko w "kietrzańskiej jamie".

Korzystając z pięknej pogody wyjście połączono z "żywą" lekcją przyrody.  Uczniowie pod czujnym okiem Pani  G. Góreckiej  doskonalili umiejętności posługiwania się mapą, planem miasta  i kompasem w terenie oraz rozpoznawania różnych gatunków drzew po ich pokroju (wyglądzie), kształcie liści i owocach.  Ponadto czwartoklasiści  utrwalali właściwe postawy proekologiczne, poprzez segregację odpadów. Wszystkie puste butelki, papierowe talerzyki oraz opakowania trafiły do odpowiednich pojemników. Pieczona nad ogniskiem kiełbasa smakowała niesamowicie,  a wspólnie spędzony czas pozwolił na  lepsze poznania kolegów i koleżanek, ich pasji i zainteresowań. Zachęcamy wszystkich do aktywnych form wypoczynku. Spacery dotleniają nasz organizm, poprawiają wydolność, pozwalają rozładować napięcie i poprawiają samopoczucie. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w  przygotowaniu ogniska.