Aktualności - Egzamin klas ósmych

W dniach 25-27 maja ósmoklasiści pisali pierwszy w swoim życiu ważny egzamin. Pierwszego dnia zmagali się z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego. 26 maja rozwiązywali zadania testowe z matematyki, a 27 maja sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego.

       Egzamin z języka polskiego składał się - jak co roku - z dwóch części. W pierwszej uczniowie mieli do rozwiązania test, składający się z 19 pytań zamkniętych i otwartych.

  Na egzaminie z matematyki ósmoklasiści mieli do rozwiązania 19 zadań podzielonych na dwie grupy: 15 zamkniętych i 4 otwarte. Wśród zadań znalazły się m.in. zadania z geometrii, ułamki, zadanie na prędkość, drogę i czas oraz zadanie związane z zakupami. Jeśli chodzi o typ zadań, to pojawiło się sporo zadań typu: prawda - fałsz

        Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego składał się z 14 zadań: 9 zamkniętych i  5 otwartych. Największą liczbę punktów uczniowie mogli otrzymać za napisanie e-maila do koleżanki z Anglii.

    Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca.

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...