Aktualności - 26 lutego Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura w klasach drugich
Choć dinozaury  to takie stworzenia, których już od dawna na świecie nie ma, to nie przestają fascynować ludzi. Dzień dinozaura jest nieoficjalnym świętem na ich cześć i obchodzony jest 26 lutego. To wspaniała okazja, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych gadów, a dzieci uwielbiają obchodzić nietypowe święta. W tym dniu wychowawczynie  przygotowały wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dzieci przyniosły do szkoły książki, obrazki i figurki dinozaurów, a nawet strój Dinusia.  Uczniowie klas drugich poznali historię dinozaurów. Dowiedzieli się kiedy żyły i jak wyglądały, czym się żywiły wielkie jaszczury oraz dlaczego wyginęły. Szybko okazało się, że uczniowie wiele wiedzą na ten temat, a zwłaszcza kilku klasowy miłośników tych gadów, którzy posiadają ogromną wiedzę na ich temat. Dzieci kodowały również obrazki, a efektem ich pracy były dinozaury. Nie mogło w tym dniu też  zabraknąć ciekawej pracy plastycznej w grupach. Efekty naszych prac przeszły nasze oczekiwania. Powstały  dwa wspaniałe, zespołowe plakaty z dinozaurami, które ozdabiają szkolny korytarz.

Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę uczniów, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

 

  

  

 

 

 

Ciekawe fakty o dinozaurach:

  • Choć nazwa dinozaur oznacza straszną jaszczurkę, dinozaury nie z jaszczurkami były blisko spokrewnione. Najbliższymi współczesnymi potomkami dinozaurów są ptaki oraz krokodyle;
  • Dinozaury były największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. Największymi  były prawdopodobnie zauropody, które mierzył nawet 60 m długości i ważyły ponad 100 ton; 
  • Nie wszystkie dinozaury były ogromne. Większość z nich miała bardziej umiarkowane rozmiary, wielkości człowieka i mniejsze;
  • Dinozaury występowały na wszystkich kontynentach;
  • Dinozaury żył na ziemi przez 165 milionów lat;
  • Nie wiadomo jak długo mógł żyć pojedynczy dinozaur. Naukowcy przypuszczają, że niektóre z nich mogły dożywać sędziwego wieku 200 lat!;
  • Największe jaja dinozaurów mogły mieć rozmiar piłki do koszykówki.

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...