Aktualności - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).

Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbędzie się 2 października 2020.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Akcja ŚDTM jest szkolnym wydarzeniem.  Jak ona wygląda? Kilka tygodni wcześniej uczniowie przygotowują plakaty, rekwizyty, ozdabiają szkołę tematycznymi dekoracjami.  Najpierw są przygotowania, podczas których uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia- korzystając z kart Grabowskiego i innych zabaw . Potem  w danym dniu sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas konkursów i egzaminów.  

Gdyby nie pandemia i czerwona strefa naszego powiatu, tak byśmy obchodzili własnie ten dzień. Chociaż będzie inacze,j to i tak włączamy się do akcji.

Będziemy powtarzać, utrwalać i przypominać sobie tabliczkę mnożenia. Zaczynamy już od środy.                                                      Danuta Dwucet

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...