Aktualności - Pozytywne aspekty aktywności fizycznej.

W dniu 18 września 2020r w naszej szkole gościła znana polska pływaczka i wykładowczyni PWSZ w Raciborzu Pani Agnieszka Ostrowska. Mistrzyni Polski, Półfinalistka Mistrzostw Europy, reprezentantka kraju na Mistrzostwach Świata i Uniwersjadzie. Drugim gościem była Pani Agnieszka Mokrzycka kierownik pływalni w Kietrzu i ratownik wodny.

Celem spotkania Pań z ósmoklasistami było ukazanie pozytywnych aspektów aktywności fizycznej, które wpływają nie tylko na rozwój motoryczny człowieka lecz także  kształtują jego całą osobowość społeczną. Dobre samopoczucie, wysoka sprawność fizyczna, zaradność ruchowa w życiu codziennym budują pewność siebie, przekonanie o swojej wartości, wiarę we własne siły. Tworzy się łatwość nawiązywania dobrych relacji międzyludzkich, duży potencjał do znajdywania swego miejsca w społeczności.

Obu Paniom składamy serdeczne podziękowania za podzielenie się z młodzieżą cenną  wiedzą i doświadczeniem życiowym. Mam nadzieję, że to spotkanie zmotywuje młodych ludzi do większej aktywności fizycznej i rekreacyjnej oraz zdeterminuje ich do osiągania swoich celów w życiu.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.                                                                                                        Danuta Dwucet

                                                                                                                                                                                                                                                                                   

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...