Aktualności - Egzamin ósmoklasistów

W normalnych warunkach uczniowie klas VIII egzamin napisaliby w kwietniu i już dawno mieli za sobą. Jednak z powodu pandemii koronawirusa został on przesunięty aż na czerwiec. We wtorek, 16 czerwca, punktualnie o godzinie 9, ponad 347,7 tys. osób w całej Polsce rozpoczęło pierwszy w życiu tak ważny sprawdzian wiedzy.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywał się w ścisłym rygorze sanitarnym. Uczniom nie wolno było grupować się przed wejściem na salę egzaminacyjną i obowiązkowo musieli mieć nałożone maseczki, które mogli zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali, gdzie obowiązywała zasada dystansu społecznego, co oznaczało, że między poszczególnymi stolikami musi zostać zachowana odległość co najmniej 2 metrów. Jedynymi przedmiotami, które uczniowie mogli wnieść na salę, były niezbędne narzędzia piśmiennicze oraz butelka wody.

- Skłamałabym, gdybym powiedziała, że się nie denerwowałam. - mówi uczennica -  Pierwszy dzień był najtrudniejszy i jeszcze rygory sanitarne. Oczywiście martwię się, jak mi pójdzie, jednak z drugiej strony dobrze, że mam ten egzamin już za sobą. Tyle niepewności, bo trochę się na niego naczekaliśmy. Teraz po prostu musi być dobrze.

Wynik egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznają do 31 lipca. Teoretycznie nie można go nie zdać. Jednak liczba uzyskanych punktów jest brana pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich i może być dla ucznia przepustką do wymarzonego liceum czy technikum.

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...