Aktualności - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”

                                                                                                    Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to ważne, lecz mało znane święto. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, a obchodzone zawsze 21 lutego.  Z tej  okazji  26 lutego 2020r. w naszej szkole  odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami. Celem spotkania było przypomnienie młodemu pokoleniu o niezwykle ważnej roli języka ojczystego. Wyraża się ona właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych. Obchody tego święta to okazji, by zadbać o swój język ojczysty. To przecież skarbnica naszej historii, kultury i tożsamości narodowej – o czym mogła się przekonać zebrana w auli nasza  społeczność szkolna. Mamy nadzieję, że „moda” na język polski nigdy w nas nie przeminie. A jedno z haseł Narodowego Centrum Kultury i Rady Języka Polskiego „Ojczysty – dodaj do ulubionych” będziemy długo pamiętać. Dlatego pielęgnujmy nasz język nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...