Aktualności - Obchody Święta Niepodległości

Święto Niepodległości jest dla Poski najważniejszym świętem patriotycznym, które upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj niepdległości po 123 latach niewoli.

W dniu 11 listopada 2019 r. harcerski zespół wokalny "Nambik" w składzie: Alicja Drzewiecka, Karolina Bogacz, Amelia Szyra, Milena Koba, Aleksandra Łachmańska oraz Hanna Wyszyńska, a także Alicja Wójcik wziął udział w Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Głubczycach. Podczas uroczystości dziewczęta zaśpiewały zgromadzonej publiczności oraz zaproszonym gościom następujące pieśni patriotyczne: "Legiony", "Niech żyje Polska", "Niepodległość" i "Żeby Polska". Alicja Wójcik natomiast wyrecytowała dwa wiersze zawieracące również tematykę patriotyczną: "Bagnet na broń" Władysława Broniewskiego oraz "Chwała i cześć" Marka Gajowniczka. Występ w tak szczegónym i podniosłym dniu pozostanie zapewne w pamięci na długo.

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...