Aktualności - Szkolny konkurs matematyczny o tytuł mistrza rachunków 'MATMISTRZ 2019" dla klas 4-8

28 maja 2019r już po raz kolejny w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny o tytuł mistrza rachunków „MATMISTRZ 2019” dla klas 4-8.   W tym roku 60 uczniów walczyło o tytuł mistrza. Oczywiście taki tytuł z poszczególnych oddziałów klasowych zdobędą najlepsi z najlepszych uczniów.

Z doświadczenia wiem, jak wielkie znaczenie dla osiągnięcia dobrych wyników, zwłaszcza na testach i egzaminach, mają poprawne i szybkie rachunki. Widzimy jak wiele błędów w obliczeniach popełniają nasi uczniowie, jak rzadko wykorzystują własności działań, aby je sobie ułatwić. Zdarzają się również i tacy, którzy, licząc w domu na kalkulatorze, w czasie sprawdzianów są bezradni nawet przy mnożeniu, nie mówiąc o dzieleniu. Jest jednak wielu  uczniów sprytnych i zaradnych, ale nie tyle w rozwiązywaniu zadań tekstowych, co właśnie w rachunkach. Liczą szybko i bezbłędnie, i to przede wszystkim dla nich przeznaczony jest ten konkurs.

Celem  konkursu jest popularyzacja matematyki i doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem własności działań. Wspieranie talentów matematycznych oraz wyłonienie najszybciej i najlepiej liczących uczniów.

Nasi uczniowie liczą bardzo szybko, z roku na rok coraz szybciej.  Dlaczego widoczna jest poprawa w liczeniu?  Dlatego, że konkurs  matematyczny „MATMISTRZ” jest już organizowany od wielu lat.

              Już mamy zwyciężców:

Tytuł mistrza rachunków klas 7 zdobył- Jakub Jabłoński

klas 6- Matylda Makarska

klas 5- Michał Durda

klas 4 - Emil Maciaszczyk. Gratuluję zwycięstwa      

Jakub i Matylda 4 czerwca 2019r jadą  na Konkurs Tabliczki Mnożenia do Włodzienina walczyć indywidualnie i zespołowo o tytuły mistrzów. Powodzenia.

Matylda i Jakub oraz Zuzanna I Magda Kacparzk zajęli III miejsce zespołowo w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Osmiklasowych w Tabliczce Mnożenia we Włodzieninie. Jakub Indywidualnie zajął I miejsce. Gratuluję.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Danuta Dwucet

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...