Aktualności - Warsztaty w Muzeum Śląska Opolskiego w ramach Projektu „ Odkrywcy Sekretów Nauki”

 
 
W dniu 20.03.2019 uczniowie klasy IV c pojechali do  Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu w ramach  Projektu „ Odkrywcy Sekretów Nauki”.
Na małych artystów czekała wyjątkowa niespodzianka: warsztaty artystyczne.
Podczas zajęć dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o historii techniki grafiki artystycznej oraz użytkowej drzeworytu i linorytu oraz korzystając z  odpowiednich dłutek i nożyków na gumolicie oraz zastosowaniu farby i matrycy tworzyły własną grafikę przedstawiającą Ratusz w Opolu.

W drugiej części zajęć przeszły do Galerii Malarstwa Polskiego i obejrzały dzieła o tematyce historyczno-batalistycznej, rodzajowej, liczne pejzaże i portrety najwybitniejszych twórców  polskich malarzy.
Zapoznali się też z ważniejszymi tendencjami malarstwa polskiego tego czasu – od polskiego koloryzmu, poprzez socrealizm, tendencje abstrakcyjne aż do malarstwa nowej figuracji.
 Uczniowie grali w malarskie bingo, a na zakończenie najwspanialszą atrakcją było wykonanie za pomocą farb i pasteli własnych toreb ekologicznych.
 
 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...