Aktualności - Lekcja otwarta z matematyki dla Rodziców klasy 7b

W dniu 22 lutego 2019r odbyła się lekcja otwarta z matematyki dla rodziców klasy 7b.  Temat lekcji: Rozwiązywanie równań I st. z jedną niewiadomą.

Panie: J. Dudek i B. Szczucka tradycjnie skorzystały z zaproszenia i wzięły aktywny udział w lekcji. Wraz z uczniami rozwiązywały równania, włączyły się do rozgrzewki tabliczką mnożenia na poczatku lekcji.

Celem lekcji było rozwijanie umiejętności poszukiwania rozwiązań, kształtowanie wytrwałości dążenia do celu, rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, logiczne myślenie, koncentrację uwagi oraz integrację uczniów.  Ten cel został w pełni osiągnięty.

 Wszyscy uczniowie pracowałi aktywnie. Każdy na miarę swoich możliwości. Uczniowie zdolni rozwiązywali indywidualnie równania o wyższym stopniu trudności, ale cały czas konsultując swoje rozwiązania z innymi.  Potem swoje pierwiastki równania przedstawiali na tablicy. Równania prostsze  z tłumaczeniem rozwiązywane były wspólnie z resztą klasy. Poczas lekcji uczniowie pracowali indywidualnie, grupowo i również zespołowo. Doskonale podczas lekcji działała wypracowana pomoc koleżeńska.  Za aktywną pracę i pomoc koleżeńską uczniowie otrzymali nagrody: plus 5 i 5. Jeszcze raz dziekuję obu Paniom za przyjście na lekcję, a Uczniom za aktywną pracę. Jestem z Was dumna.

                                                                                                                                                                                       Danuta Dwucet

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...