Aktualności - Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii Elektrycznej

15 lutego bieżącego roku w naszej szkole  odbyły się obchody  okazji  Międzynarodowego Dnia Oszczędzania Energii Elektrycznej.

Ten dzień tworzyło kilka elementów:

  • apel, który miał na celu poszerzenie wiedzy na temat racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej, promocję odnawialnych źródeł energii, zapoznanie ze sposobami  jej wytwarzania .
  • Zajęcia pokazowo – warsztatowe -„ Elektryczność”. Na zajęciach uczniowie doświadczając, obserwując poznawali cenne wiadomości i umiejętności na temat mechanizmu funkcjonowania różnych elektrowni, przewodnictwo prądu przez różne substancje ( stałe i roztwory), jak to się dzieje, że żarówka świeci, czy prąd wytwarza ciepło, jak działa dynamo i elektromagnes, elektrolizę i wiele innych.
  • Pokazy ratownictwa w sytuacji porażenia prądem elektrycznym i praktyczne ćwiczenia przeprowadzania resuscytacji. A wszystko po to, aby ocalić komuś życie.
  • Konkurs – widokówka na temat oszczędzania energii elektrycznej.

Tę uroczystość wzbogaciła prelekcja Pana Zdzisława Dudka na temat zachowań proekologicznych. Bardzo jesteśmy  wdzięczni panu za włączenie się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Apel przygotowali uczniowie klasy 8”a”: Natalia Bondarewicz, Alicja Gierczyk , Julia Węgrzyn , Dawid Węgrzyn,  Izabela Kutchsa.

Część pokazowo – doświadczalną  przygotowali i przeprowadzili  uczniowie klasy 7 „b”: Jakub Besz, Kamil Dudek, Piotr Szczucki pod opieką p. Genowefy Góreckiej.

 

Mamy nadzieję, że przyczynimy się do zmiany nawyków. Zaczniemy oszczędzać energię elektryczną, a tym samym oszczędzać ciągle zmniejszające się zasoby naturalne, zmniejszymy zanieczyszczenia pyłami, ograniczymy emisję gazów cieplarnianych, a poprzez to wpłyniemy na zatrzymanie zmian klimatycznych zagrażających światu.  Ponadto zaoszczędzimy pieniądze i zadbamy o własne zdrowie.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...