Aktualności - BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Po raz dwudziesty ósmy harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego biorą udział w betlejemskiej sztafecie.

"16 grudnia instruktorzy Hufca Głubczyce odebrali w Krakowie Betlejemskie Światełko Pokoju - symbol nadziei i pokoju między narodami. Po apelu harcerskim na Wzgórzu Wawelskim została odprawiona Msza Św. w Katedrze na Wawelu. Po Mszy św. na Rynku Głównym przekazano Światełko władzom i mieszkańcom Krakowa. Od 17 grudnia Światełko rozpoczęło swoją drogę w powiecie głubczyckim."

Tego samego wieczoru Światełko Betlejemskie dotarło do naszej parafii w Kietrzu, gdzie każdy mógł zabrać je ze sobą do swojego domu.
Następnego dnia delegacja zuchów i harcerzy przekazała je dalej do instytucji, zakładów pracy i urzędów w naszym mieście.

Niech Betlejemskie Światło Pokoju rozświetli Wasze domy, w sercach zagości miłość. Niech płomień Światła Betlejemskiego przyświeca Waszym codziennym działaniom. Rozpalajmy w innych Światło, które jest w nas.

Zuchy i harcerze

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...