Aktualności - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

20 listopada w świetlicy obchodziliśmy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka, nazywany światową konstytucją praw dziecka. Z tej okazji powstała gazetka wykonana przez uczniów przy pomocy nauczycieli świetlicy .

Uczniowie klas starszych wykonali plakat oraz prace plastyczne ilustrując miejsca, w których czują się bezpiecznie. Przedstawiali sytuacje, które należałoby zmienić lub poprawić, aby było bezpiecznie. W ciekawy sposób wypowiadali się na pytanie „Do czego mam prawo jako dziecko”. Potrafili ocenić i wyróżnić prawa, które są dla nich najważniejsze. Młodsi uczniowie wzięli udział w artystycznych warsztatach w czasie, których kolorowali obrazki z prawami dziecka w roli głównej. Zajęcia zakończyły się malowaniem twarzy farbą w kolorze niebieskim oraz wspólną zabawą.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...