Aktualności - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

We wtorek 20 listopada będziemy obchodzić  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Prosimy, aby tego dnia wszyscy uczniowie z ZSP w Kietrzu przyszli do szkoły ubrani na niebiesko 

"20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Zależy nam, aby jak najwięcej szkół i przedszkoli w Polsce włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta. ""

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich prawa. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem naszej organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w Państwa placówce. Prezentacja, którą Państwu udostępniamy (dostępna wśród materiałów do pobrania) zawiera szereg propozycji, z których mogą Państwo skorzystać. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane..

Zachęcamy do wykorzystania w planowanych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka koloru niebieskiego, który połączy wszystkich celebrujących ten dzień na świecie. Tego dnia uczniowie (a może i nauczyciele?) przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. Zapraszamy również do zapoznania się z filmami: podsumowującym zeszłoroczną akcję UNICEF na rzecz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i promującym tegoroczną inicjatywę UNCIEF #GoBlue. Linki do materiałów video znajdą Państwo pod informacją o akcji.

Mamy nadzieję, że włączą Państwo uczniów w globalne działania UNICEF, a podejmowane tego dnia aktywności zwiększą ich świadomość na temat praw dzieci na całym świecie.

Z życzeniami wyjątkowego Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka,

Zespół UNICEF Polska

Udział w Akcji NIE WYMAGA REJESTRACJI. Jest ona ogólnodostępna i skierowana do wszystkich placówek edukacyjnych.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...