Aktualności - PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA NASZEJ SZKOŁY ...

16 października - w 40-rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 15-rocznicę nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole - 51 pierwszoklasistów z trzech klas: IA, IB i IC zostało PASOWANYCH  NA UCZNIÓW. 

W obecności Dyrekcji Szkoły, licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli, młodzieży starszych klas dzieci uroczyście ślubowały, że będą   pilnie się uczyć,  wzorowo się zachowywać, szanować ludzi i przyrodę, pomagać innym w potrzebie i zawsze dbać o dobre imię szkoły.

W trakcie uroczystości pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane z życiem szkolnym. Z dumą odpowiadały na pytania związane z naszą miejscowością, regionem,  Ojczyzną ... . Wzruszająco -  w świetlicy, gdzie odbywała się uroczystość zabrzmiała pieśń naszej szkoły wykonana w hołdzie Patronowi oraz słowa KATECHIZMU POLSKIEGO DZIECKA wypowiadane w rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, które będą im przypominać o obietnicy, którą złożyły na początku swej „drogi szkolnej” z przesłaniem Jana Pawła II   „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

 Uroczystość zakończyła się spotkaniami z rodzicami w salach lekcyjnych przy poczęstunku oraz miłej zabawie. 

 

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...