Aktualności - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień 27 września 2018r w naszej szkole był podsumowaniem tygodniowych zmagań z tabliczką mnożenia.  Włączyliśmy sie poraz kolejny do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W pierwszym etapie wyznaczone patrole uczniów odwiedziły klasy I-III, aby sprawdzić ich znajomość tabliczki mnożenia.

W klasach pierwszych i drugich  starsi uczniowie uczyli dzieci tabliczki poprzez zabawę. Odwiedzili również dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.  W drugim etapie uczniowie w danym czasie musieli szybko podawać wyniki do liczb czy iloczynu liczb widocznych na karcie .  Atmosferę walki podgrzewali uczniowie wszystkich klas 4-8. Następnie do walki o tytuł eksperta tabliczki mnożenia przystąpiły 3 osobowe delegacje z każdej klasy.  Posługując się kartami  z tabliczką mnożenia (karty Grabowskiego), uczniowie rywalizowali poprzez grę "Błyskawica".  O tytuł najepszego  walczyli  uczniowie znający bardzo dobrze tabliczkę mnożenia. Niestety trema i presja czasu niektórym nie pozwalały na zdobycie tytułu mistrza. W tej grze liczył się czas, szybkość, koncentracja i spostrzegawczość. Nie obyło się bez dogrywki, bo wygrać musiał najlepszy z najlepszych.

 Zaszczytny tytuł mistrza tabliczki możenia  w 2018r. otrzymali:

 Dziękujemy wszytkim nauczycielom za ich pomoc w przeprowadzeniu ŚDTM, uczniom biorącym udział w rozgrywkach, a zwłaszcza uczniom klas 7 i 8  z patroli.

Alicja Polak, Ewa Tołpa i Danuta Dwucet.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...