Aktualności -

     W piątek 8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce

„ Jak nie czytam, jak czytam!”

 

W tym roku szkolnym udział w akcji wzięło 2268 szkół i przedszkoli w całym kraju. W ubiegłym roku szkolnym 459 409 uczniów pobiło rekord w czytaniu w jednym czasie.

    Celem akcji jest promowanie czytelnictwa. Bez przymusu w miłej atmosferze wraz z rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami . Chcemy by czytanie nie kojarzyło się wyłącznie z lekturami, które trzeba przeczytać bez względu na to czy są interesujące czy nie. Chcemy by książka nie kojarzyła się ze szkolnym obowiązkiem lecz z rozrywką. By uczniowie ,którzy na co dzień nie czytają mieli okazji zobaczyć, że czytanie nie jest takie straszne, że może być formą spędzania wolnego czasu. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Z książka można iść na łąkę, na działkę do parku czy na plac zabaw. Można poczytać rodzeństwu, przyjaciółce. Podróż w świat wyobraźni daje wytchnienie po długim oglądaniu telewizji czy gry na komputerze.

CZYTANIE TO PO PROSTU ŚWIETNA ZABAWA!

 

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...