Aktualności - Dzień Patrona

Kiedy w piątek  dzwonek  obwieścił  długą przerwę,  nasi uczniowie ruszyli do świetlicy. Już po chwili trzymali w dłoniach  kolorowe kubeczki z owocową galaretką ozdobiona kleksem z bitej  śmietany. Uśmiechnięte buzie mówiły, że  im  smakuje i na jednej porcji się nie  skończy:)

9-letnia Ala powiedziała: W Wadowicach są kremówki, a my mamy Papieskie Galaretki ! Dzieci chętnie wsparły inicjatywę Samorządu  Uczniowskiego i Rady  Rodziców, bo wiedziały, że kupując galaretki  pomagają innym. Tegoroczna akcja była realizacją słów naszego Patrona: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." 

W piątek, uczniowie  przygotowali także Linię Życia św. Jana Pawła II. Każda klasa wyszukiwała informacje o innym  wydarzeniu z życia  Patrona i przygotowała karty, które  utworzyły całe kalendarium. Oprócz tego odbyły się klasowe konkursy wiedzy o Patronie i lekcje z tekstami, które Jan Paweł II kierował do dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...