Aktualności - Święto książek

                                                      ŚWIĘTO KSIĄŻEK

Uczniowie klasy VIc  przygotowali i zaprezentowali przed społecznością szkolną program artystyczny poświęcony książkom, bo przecież maj to nie tylko wiosna w pełnym rozkwicie, ale również miesiąc szczególnej  przyjaźni z literaturą.

 W związku z tym pojawiły się wiersze podkreślające ogromny wpływ książek na wszechstronny   i harmonijny  rozwój człowieka. Nie mogło również zabraknąć ciekawostek na  temat najpopularniejszych dzieł. Dość duże zainteresowanie wzbudził ranking najpopularniejszych lektur omawianych na lekcjach języka polskiego     w klasach IV-VII. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się pierwsza część  „Opowieści z Narnii”,  a mianowicie „Lew, czarownica i stara szafa”. Z kolei wśród tekstów nieobowiązkowych zwyciężyło „Magiczne drzewo”. Publiczność z zapartym tchem wsłuchiwała się we fragmenty tychże utworów, które zostały przeczytane przez ucznia klasy VA – Samuela.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia pani z biblioteki, a jako dowód uznania wręczyli jej bukiet kwiatów w podziękowaniu za upowszechnianie czytelnictwa.

                      

                                                                                                       

                                                                                                    

                                                                                                   

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...