Aktualności - WITAJ MAJOWA JUTRZENKO …

27 kwietnia - z okazji zbliżającego się Święta Narodowego Trzeciego Maja uczniowie  klasy III „a” wraz z wychowawczynią przygotowali  uroczysty apel wprowadzający koleżanki i kolegów  pierwszego etapu edukacyjnego w historyczne wydarzenie sprzed ponad dwustu laty - uchwalenie pierwszej nowoczesnej Konstytucji. Wierszami i pieśniami „pokłonili się” twórcom tego niezwykłego dokumentu, wyrazili wdzięczność i szacunek dla ich determinacji w obliczu realnego zagrożenia całkowitej utraty niepodległości naszej Ojczyzny.   

       Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy ...
głośno i z przekonaniem  śpiewali nasi najmłodsi uczniowie na zakończenie apelu. Słowa hymnu wybrzmiały jak deklaracja głosząca, że  kolejne ogniwo w łańcuchu pokoleń zadba o to, aby Polska cieszyła się niepodległością i wolnością przez kolejne stulecia.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy 3 maja

 

            

  

 

zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...