Aktualności - Światowy Dzień Ziemi 2018

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi ogłoszone przez ONZ  to -„End Plastic Pollution”. W naszej szkole obchody rozpoczęły się od  20 kwietnia i trwały do 27 kwietnia. Podczas których  szczególną uwagę poświęcono tematom związanym z ochroną przyrody przed wszechobecnymi plastikowymi odpadami.

Zapoznano uczniów i społeczność lokalną  z zagrożeniami zdrowotnymi związanymi z użytkowaniem  i utylizacją plastiku i rosnącymi górami śmieci.  W tym celu odbyły się  zajęcia tematyczne, warsztaty, konkursy, rozdawane były stosowne ulotki informacyjne, zajęcia w terenie, wycieczki. Tydzień Ziemi był ciekawym przedsięwzięciem, ponieważ przez wspólną naukę, zabawę uczniowie zwiększyli swoją  wiedzę odnośnie właściwych postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Te działania, dały również szansę uczniom na rozwój i doskonalenie zainteresowań oraz zaprezentowanie swoich umiejętności, wiedzy, twórczości, kreatywności. A może nasi uczniowie w przyszłości wypracują rozwiązania w zakresie produkcji tworzyw sztucznych, które nie będą zagrażać zdrowiu i środowisku naturalnemu. Zatrzymajmy istniejący trend coraz większego zużycia plastikowych produktów. Wyeliminujmy jednorazowe produkty z tworzyw sztucznych.

 

 

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...