Aktualności - Studnia dla Sudanu Południowego

 Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie na Ziemi. Niedobór wody doprowadza do szybkiego odwodnienia organizmu, co z kolei prowadzi do śmierci.  

  Dane statystyczne są przerażające ok. 50 % ludzi na kuli ziemskiej doznaje poważnego niedoboru wody pitnej i nie ma dostępu do sanitariatów. Brak dostępu do wody pitnej powoduje codziennie śmierć 6 tys. dzieci, co daje ok. 1,5mln rocznie.    Nasza szkoła świadoma tego przerażającego problemu przed którym stoją rzesze ludzi na świecie postanowiliśmy włączyć się do Projektu „Woda dla Południa” w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej. Zorganizowaliśmy zbiórkę  pieniędzy, podczas której udało się nam zebrać 446,50zł.

Zebraną kwotę przesłaliśmy na wyznaczone konto. Dziękujemy  Wszystkim za okazane  WIELKIE SERCE (tym, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia

 i darczyńcom).

 Genowefa Górecka

Galeria zdjęć


zobacz również:

Tam gdzie jest życie, tam jest nadzieja

2021-09-15

4wrześniao godzinie 10.00 reprezentacja klasy sportowej wraz z wychowawcą Elżbietą Piaskowy i nauczycielem wychowania fizycznego Grzegorzem...