Aktualności - Dzień liczby PI czyli Szkolne Święto Matematyki.

 14 marca, to obchodzony na całym świecie od 30 lat Dzień Liczby Pi.  W ostatnich latach staje się coraz popularniejszy w Polsce.

 Dlaczego święto Liczby Pi obchodzone jest właśnie 14 marca? Z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego Liczby Pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w amerykańskim formacie daty jako „3.14”.

W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Na ten dzień korytarz szkolny został specjalnie udekorowany, oczywiście nie mogło zabraknąć rozszerzenia liczby Pi.

Klasy siódme przygotowały dla klas młodszych inscenizację, która objaśniała jak obliczyć liczbę pi. Inscenizacja zawierała też elementy humorystyczne.

Młodsi uczniowie nie pozostawali bierni. Na ten dzień przygotowali ciekawe plakaty matematyczne, rymowanki a także budowle przestrzenne liczby pi. Na koniec każda klasa miała za zadanie ułożyć jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się na PI.

            Dziękujemy wszystkim za aktywny udział.

Galeria zdjęć


zobacz również: